Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Badania nad autyzmem

Autism Eye – przestępstwa z nienawiści związane z niepełnosprawnością: potrzebne „działania” w związku ze spadkiem liczby postępowań karnych

Autism Eye – przestępstwa z nienawiści związane z niepełnosprawnością: potrzebne „działania” w związku ze spadkiem liczby postępowań karnych


Siły policyjne „muszą podjąć działania” w związku z dramatycznym spadkiem postępowań karnych za przestępstwa z nienawiści wobec osób niepełnosprawnych w tym samym czasie, gdy liczba doniesień o nich rosła.

Clare Hughes, kierownik ds. wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych w organizacji charytatywnej National Autistic Society (NAS), skomentowała to po opublikowaniu nowych danych dotyczących ścigania przestępstw z nienawiści.

Niepełnosprawność przestępstwa z nienawiści

Clare Hughes, kierownik ds. wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych w NAS, mówi, że policja musi działać w przypadku przestępstw z nienawiści związanych z niepełnosprawnością

Według Disability News Service (DNS), liczba postępowań karnych za przestępstwa z nienawiści spadła z 1009 w latach 2016-2017 do zaledwie 345 rocznie.

„Policja musi działać”

W oświadczeniu Hughes powiedział: „Żadna osoba z autyzmem nie powinna stawić czoła przestępstwom z nienawiści jakiegokolwiek rodzaju, a policja musi podjąć działania, gdy takie przestępstwa zostaną zgłoszone”.

Powiedziała, że ​​NAS „prowadzi kampanię na rzecz lepszego zrozumienia autyzmu w całym społeczeństwie, w tym w systemie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych”.

Dane pokazują, że siły policyjne przekazują znacznie mniej spraw do Prokuratury Koronnej (CPS).

CPS ocenia sprawy i decyduje, czy należy wszcząć postępowanie karne.

Przypadki spadają z 924 do zaledwie 243

W sezonie 2014/15 siły policyjne przekazały CPS 924 sprawy. Ale do roku 2018/19 liczba ta spadła o ponad połowę do 367 przypadków. W ubiegłym roku liczba ta wyniosła zaledwie 243 przypadki.

Nie jest jasne, ile z tych domniemanych przestępstw było celem osób autystycznych.

Ale podczas gdy sądy skazują mniej osób, liczba przestępstw, o których obywatele zgłaszają policję, rośnie.

Według DNS liczba zgłoszonych na policję zarzutów dotyczących przestępstw z nienawiści związanych z niepełnosprawnością wzrosła o ponad 40 procent do ponad 14 000.

Tylko 1 procent przestępstw dotyczyło CPS lub kończyło się postawieniem zarzutów

Raporty sugerują, że tylko 1 procent przestępstw z nienawiści związanych z niepełnosprawnością zgłoszonych policji zostało skierowanych do CPS lub skutkowało postawieniem zarzutów.

Mark Hamilton jest liderem ds. przestępstw z nienawiści w Krajowej Radzie Szefów Policji (NPCC). Powiedział DNS, że po Brexicie siły skoncentrowały się na przestępstwach z nienawiści na tle rasowym i religijnym „ze szkodą” dla przestępstw z nienawiści związanych z niepełnosprawnością.

Związane z:

Opublikowano: 20 listopada 2022 rŹródło

Udostępnij