Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Badania nad autyzmem

Ochrona zdrowia dzieci: o 36% wyższe ryzyko astmy u niektórych dzieci, które miały ekspozycję na aluminium związane ze szczepionkami, wynika z badań CDC


Szerokie logo ChdDzisiejsze treści są dostarczane przez Obronę Zdrowia Dziecka. Subskrybuj The Defender, zapisz się na powiadomienia tekstowe i nie tylko.

###

Badanie finansowane przez władze federalne, opublikowane we wtorek, wykazało „pozytywny związek” między „narażeniem na aluminium związanym ze szczepionkami” a „przetrwałą astmą” u dzieci w wieku 24-59 miesięcy.

Ogólnie rzecz biorąc, dzieci biorące udział w badaniu, które otrzymały 3 miligramy lub więcej aluminium związanego ze szczepionką, miały co najmniej o 36% wyższe ryzyko zachorowania na przewlekłą astmę niż dzieci, które miały mniej niż 3 lata, powiedział główny autor badania, dr Matthew F. Daley. Stowarzyszenie prasy.

Daley szybko zaapelował o ostrożność w interpretacji wyników, mówiąc STAT: „Nadal będę opowiadać się za szczepionkami tak mocno, jak przed uzyskaniem tych wyników”.

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie medycznym Academic Pediatrics. Oprócz Daley, autorami byli dr Frank DeStefano i inni obecni i byli pracownicy Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).

Autorzy uważali, aby nie sugerować związku przyczynowego między glinem związanym ze szczepionką a astmą i zauważyli, że „dodatkowe badanie tej hipotezy wydaje się uzasadnione”. Przeczytaj cały artykuł w The Defender.

Rekomendowane lektury:Źródło

Udostępnij