Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Badania nad autyzmem

Autism Eye – Szpital zdrowia psychicznego uwalnia mężczyznę po tym, jak siostra angażuje prawników

Autism Eye – Szpital zdrowia psychicznego uwalnia mężczyznę po tym, jak siostra angażuje prawników


Mężczyzna z autyzmem, przetrzymywany w szpitalu psychiatrycznym od ponad czterech lat, został uwolniony – dzięki swojej siostrze i jej prawnikom.

Elliot Dodds i jego siostra Beckii Davis świętują po tym, jak 27-latek został wypuszczony do społeczności.

Mężczyzna z autyzmem, przetrzymywany w szpitalu psychiatrycznym od ponad czterech lat, został uwolniony – dzięki swojej siostrze i jej prawnikom.

Reunited: Beckii wraca ze swoim bratem Elliottem

Beckii z North Yorkshire umożliwiła uwolnienie brata po skontaktowaniu się ze specjalistami prawnikami w Irwin Mitchell.

Poinstruowała firmę, aby zbadała opiekę nad jej bratem i pomogła zapewnić mu indywidualny pakiet opieki środowiskowej we współpracy z dostawcami usług opiekuńczych.

Obecnie mieszka we własnym domu przy wsparciu opiekunów.

W szpitalu zdrowia psychicznego od 2018 roku

Elliott przebywał w szpitalu zdrowia psychicznego, znanym również jako jednostka oceniająca i lecząca (ATU), po tym, jak jego stan zdrowia psychicznego pogorszył się w kwietniu 2018 r.

Kirsty Stuart jest specjalistą w zakresie prawa publicznego i praw człowieka w Irwin Mitchell. Powiedziała: „To, co przydarzyło się Elliotowi, było niezwykle niepokojące, nie tylko dla niego, ale także dla jego rodziny.

„Niestety jest to również symptomatyczne dla innych relacji z pierwszej ręki, które wciąż słyszymy od rodzin, których bliscy są przetrzymywani w tych jednostkach.

„Zrozumiałe, że Beckii chciała tylko tego, co najlepsze dla Elliota, co, jak wierzy, to wsparcie, jakiego potrzebuje w społeczności, co pozwoli mu się rozwijać.

„Zbyt wiele” nadal w ATU

Stuart dodał: „Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w zabezpieczeniu pakietu opieki specjalnie dostosowanego do potrzeb Elliota i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak w pełni wykorzystuje życie.

„Jednak pomimo wcześniejszych obietnic zmniejszenia liczby zatrzymanych osób z autyzmem i osób z trudnościami w nauce, w ATU nadal przetrzymywanych jest zbyt wiele osób.

„Ponieważ nadal wspieramy rodziny dotknięte takimi problemami, po raz kolejny wzywamy władze do podjęcia dalszych działań w celu zmniejszenia liczby zatrzymanych”.

„Pogorszył się” stan zdrowia fizycznego i psychicznego

Elliot ma diagnozę autyzmu i epilepsji, na które przyjmuje leki. Mieszkał w domu z rodziną w ramach pakietu opieki środowiskowej, zanim został przyjęty do szpitala.

Podczas pobytu w szpitalu Elliot spędził dużo czasu w izolacji. Beckii powiedziała, że ​​spowodowało to pogorszenie zdrowia fizycznego i psychicznego jej brata.

Beckii, lat 29, prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, powiedziała: „Kiedy Elliot został przyjęty do szpitala, mieliśmy nadzieję, że otrzyma potrzebną pomoc i wróci do domu w ciągu kilku tygodni. Nigdy nie sądziliśmy, że przerodzi się to w czteroletnią bitwę.

„Ostatnie lata były niezwykle trudne dla wszystkich, a zwłaszcza dla Elliota. Widzenie go w szpitalu, zamkniętego przed światem, i jego pogarszanie się było traumatyczne.

„Chociaż ma złożone potrzeby, nikt nie zasługuje na takie traktowanie. Nie miał żadnej jakości życia”.

Mam nadzieję na wakacje w Londynie?

Beckii dodała: „Moje emocje są wszędzie teraz, gdy Elliot został zwolniony. W ciągu ostatnich kilku lat było wiele niespokojnych i pełnych łez okresów, ale to wszystko znaczy mieć Elliota w swoim nowym domu.

„Dobrze zaaklimatyzował się w nowym otoczeniu i każdego dnia nabiera pewności siebie. Był już cały dzień nad morzem i zrobił mi listę wszystkiego, co chce robić.

„Najważniejsze są wakacje w Londynie. Niektórym może się to wydawać zwykłymi rzeczami, które ludzie uważają za oczywiste, ale dla nas oznaczają cały świat.

Dodała: „Nie mogę podziękować wszystkim, którzy nam pomogli za wszystko, co zrobili dla naszej rodziny. Jesteśmy zdenerwowani tym, przez co przeszliśmy i zdecydowanie musimy zrobić, aby przestać trzymać ludzi w ATU.

„Mam jednak również nadzieję, że powrót Elliota do domu da siłę innym rodzinom, które znajdują się w podobnej sytuacji, jak my”.

Czym są jednostki oceniające i lecznicze?

Są to rodzaje oddziałów stacjonarnych, które mają być krótkoterminowymi pobytami, w których ludzie przebywają podczas przeprowadzania oceny, aby zdecydować, czy dana osoba ma problemy ze zdrowiem psychicznym, a jeśli tak, jakiej pomocy mogą potrzebować.

Numery ATU i koszt dla podatnika

Pod koniec czerwca 2022 r. na oddziałach zatrzymano nieco ponad 2000 osób z autyzmem i/lub trudnościami w uczeniu się. Około 1120 z nich – czyli 56 procent – ​​miało łączny czas pobytu ponad dwa lata, dane z programu NHS Digital.

Liczba 2000 utrzymuje się od wielu lat na stosunkowo stabilnym poziomie.

Dzieje się tak pomimo wcześniejszych obietnic rządu Wielkiej Brytanii, aby zmniejszyć liczbę osób niepełnosprawnych przetrzymywanych w jednostkach po skandalu w Winterbourne View.

Szacuje się, że średni koszt pobytu osoby w szpitalu dla podatnika wynosi 3563 GBP tygodniowo lub 185 276 GBP rocznie.

Co myślą prawnicy

Kirsty Stuart, prawnik Irwin Mitchell odpowiedzialny za sprawę Elliotta, wspiera około 30 rodzin, których krewni mają w ATU krewnych z trudnościami w nauce i/lub autyzmem.

Powiedziała: „Pomimo poprzednich zobowiązań rządu do zmniejszenia liczby osób przetrzymywanych w ATU, niestety widzimy coraz większą liczbę rodzin proszących o pomoc.

„Wielu spędziło lata, próbując poruszać się po skomplikowanym systemie i uważa, że ​​nie ma innego wyjścia, jak zasięgnąć porady prawnej, aby ich bliscy otrzymali opiekę, na jaką zasługują.

„Za każdą statystyką kryje się bolesna historia o tym, jak rodziny są rozdzielane i jak zatrzymanym nadal odmawia się prawa do domu i życia rodzinnego.

„Po raz kolejny wzywamy rząd do wysłuchania uczestników kampanii i uczynienia więcej w celu uhonorowania poprzednich obietnic i zmniejszenia liczby osób przetrzymywanych w ATU, z których wielu jest przetrzymywanych od kilku lat”.

Związane z:

Opublikowano: 28 września 2022Źródło

Udostępnij