Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Badania nad autyzmem

Najlepsze z „Smart Power”: powody niezadowolenia we Włoszech i zniszczenie powojennego porządku liberalnego


Gruzja maloniUwaga: w 2018 roku odra była częścią globalnej kampanii zdrowotnej. w 2021 r. Zielona Przełęcz podzieliła Włochów. Latem 2021 roku liderka partii Fratelli d’Italia Georgia Meloni opowiedziała się przeciwko Zielonej Przełęczy. Wczoraj Włochy głosowały, Meloni był w głosowaniu. Wyniki nie były dostępne w chwili pisania tego tekstu. Post Johna z 2018 r. jest zgodny z poniższym cytatem z CNN. John Stone napisał „Smart Power”: powody niezadowolenia we Włoszech i zniszczenie powojennego porządku liberalnego.

Włosi głosowali w niedzielę w wyborach krajowych, w których skrajnie prawicowa partia Bracia Włoch – kierowana przez Giorgię Meloniego – wydaje się być gotowa na duże zyski po upadku dwóch rządów od czasu ostatnich wyborów. Źródło: CNN Italy spodziewa się, że będzie wyglądać dobrze, gdy wyborcy udają się do sondaży w wyborach krajowych.

obraz z upload.wikimedia.org
autorstwa Johna Stonea

Termin „inteligentna moc” był dla mnie nowy, gdy spotkałem się z nim niedawno na blogu British Medical Journal jako część nowomowego słownictwa starszego wiceprezesa J Stephena Morrisona w Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych oraz dyrektora jego Global Health Policy Center”. Artykuł Morrisona jest interesujący, ponieważ wyraźnie ujawnia, w jaki sposób 11 września stał się okazją do wciągnięcia zdrowia w globalny program bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, nie rozumiejąc, w jaki sposób taki ruch może doprowadzić do rozbicia „konsensusu”. ” i powojenny „zachodni powojenny liberalny porządek”: „inteligentna siła”, nawet jeśli jest inteligentna, nie jest „liberalna” i nie prowadzi do konsensusu. Ale wskazuje również, że globalny program szczepień stał się ukrytym instrumentem Jeśli Morrison przypadkiem ubolewa nad odejściem centrolewicowego rządu we Włoszech, to być może Biały Dom powierzył Włochy i jego minister zdrowia Beatrice Lorenzin odpowiedzialnymi za globalną strategię szczepionkową. błąd

Morrison uważa, że ​​jest to paradoks, ale nie jest tak, jeśli widzi się, że rząd stosuje przymusowe środki zdrowotne wobec swoich obywateli na polecenie obcego mocarstwa – nawet ci, którzy opowiadają się za szczepieniami, mogą być zaniepokojeni nowo odkrytą władzą państwa nad ich ciałami ( które mogą być również przedłużone w nieskończoność). Gdyby to nie było tak mądre posunięcie polityczne, być może technologia też nie jest tak mądra – jak zauważyłem kilka lat temu Stevenowi Salzbergowi: „Niepożądaną wiadomością jest to, że „pociski wycieczkowe i śmigłowce dronów” w wojnie z chorobami często uderzają niewłaściwy cel, a im więcej pocisków samosterujących i śmigłowców dronów wyzwolisz, tym większe ryzyko”.

Szczerze mówiąc, nikt nie wie, co zostanie im wstrzyknięte w następnej kolejności. Inteligentne bomby zbyt łatwo stają się agentami międzynarodowego chaosu i nieufności: tak samo inteligentne bomby w wojnie z chorobami, zarówno ze względu na to, co mogą zrobić z twoim ciałem, jak i co mogą zrobić w krajobrazie politycznym, w tym destabilizując przyjazne rządy. „Inteligentna moc” jest również dwulicowa: Włochy są tylko namiastką USA. Dlaczego obywatele świata mogliby nie mieć tego bezpośrednio z ust Obamy mówiącego w życie? Twoje ciała nie są Twoje i wstrzykujemy im to, co lubimy?

Uczynienie odry kluczową kwestią w światowym bezpieczeństwie jest niewybaczalnym zniekształceniem polityki. Naprawdę nie jest jasne, dlaczego teraz jesteśmy bardziej narażeni na choroby (oprócz złowrogiego rozwoju technologii wirusowej) niż kiedykolwiek od końca II wojny światowej, po prostu jesteśmy ogarnięci nową retoryką manipulacyjną. Nie możemy też odejść od konsensusu, który dał początek kodeksowi norymberskiemu 70 lat temu. Wszystko, czego się dowiedzieliśmy, postawiono na głowie.

* * *

Poniżej znajduje się list, który niedawno napisałem do British Medical Journal (niestety do tej pory nieopublikowany):

„Inteligentna moc”: powody niezadowolenia we Włoszech oraz zniszczenie powojennego liberalnego porządku i konsensusu

Owen Dyer przedstawia raczej niepełne tło ostatnich wydarzeń politycznych we Włoszech [1]. Nie oznacza to, że mam wgląd w to, co zamierza Giulia Grillo – włoska minister zdrowia – ale istnieją pewne luki w narracji dotyczącej porażki na początku tego roku rządzącej koalicji centrolewicowej, w której poprzednik Grillo – Beatrice Lorenzin – przez kilka lat była kluczowym graczem. To znaczy, że istnieją powody niezadowolenia, które poza wszystkim innym nie wystarczają do całkowitego odrzucenia szczepienia.

Po pierwsze, rzadko, jeśli w ogóle, słyszymy wzmiankę w raportach głównego nurtu o powołaniu Lorenzina i Włoch na szefa globalnej strategii szczepień przez administrację Obamy we wrześniu 2014 roku. W komunikacie prasowym włoskiego rządu stwierdzono [2]:

„Waszyngton, 29 września 2014 r. – Włochy będą prowadzić strategie i kampanie szczepień na świecie w ciągu najbliższych pięciu lat. O tym zadecydowała Globalna Agenda Bezpieczeństwa Zdrowotnego (GHSA), która odbyła się w ostatni piątek w Białym Domu. Nasz kraj, reprezentowany przez Ministra Zdrowia Beatrice Lorenzin, w towarzystwie prezesa Włoskiej Agencji Leków (AIFA) prof Sergio Pecorelli, została zlecona przez Szczyt 40 Krajów, na którym przemawiał również prezydent USA Barack Obama…”

Podobnie, demonstranci przeciwko obowiązkowym szczepieniom latem 2017 r. prawdopodobnie byli świadomi oświadczenia włoskiego administratora GSK – Daniele Finocchiaro z 2015 r. [3]:

„Niedawno towarzyszyłem naszemu globalnemu dyrektorowi generalnemu, Andrew Witty’emu, Matteo Renzi. Premier powiedział nam jasno, że uważa – i słusznie – sektor farmaceutyczny za strategiczny dla Włoch. Co więcej, powiedział, że farmaceutyka jest właśnie przyszłością naszego kraju … Spotkałem wtedy również ministra Lorenzina i innych członków rządu, którzy powtarzali wrażliwość rządu na tych, którzy inwestują, tworzą miejsca pracy i możliwości dla młodych ludzi. Więc zaczęliśmy na właściwej nodze. Aby znaleźć taką wrażliwość w rzymskich pałacach nie do pominięcia. A co do nas, Andrew Witty zadał kilka pytań: pewne zasady i stabilność w obliczu bardzo silnych inwestycji w zaawansowane urządzenia badawcze i produkcyjne. Rozumieliśmy się nawzajem.

Obywatele mogli również być sceptyczni wobec twierdzenia Lorenzina, że ​​270 dzieci zmarło w niedawnym wybuchu odry w Londynie [3,4]i być może zastanawiali się, dlaczego dziesięć szczepionek musiało obowiązywać w celu ochrony przed jedną chorobą.

Interesujące w tym świetle jest przyjrzenie się skardze J Stephena Morrisona (starszego wiceprezesa w Center for Strategic and International Studies i dyrektora Global Health Policy Center) w BMJ Opinion, że powojenny konsensus się załamał [5]:

„Zdrowie na świecie jest wytworem zachodniego powojennego liberalnego porządku międzynarodowego – porządku, który jest dziś oblegany, mówi Stephen Morrison”

„W ciągu ostatnich dwóch dekad byliśmy świadkami ekspansji inwestycji w zdrowie na świecie, które są zakorzenione w humanitaryzmie, rządach prawa i demokracji. U podstaw tego działania leżą zasady multilateralizmu, sojuszy i partnerstwa. konsekwentnie przekonywał, że inwestycje poza granicami kraju nie tylko uratują i poprawią życie, ale także będą sprzyjać wzrostowi gospodarczemu i stabilności społeczności.

„W zaskakujący i nieprzewidziany sposób światowe zdrowie również odniosło ogromne korzyści z doktryny antyterrorystycznej po 11 września, która zdominowała strategie bezpieczeństwa głównych mocarstw zachodnich. Doktryna ta agresywnie wysuwała argument, że niekontrolowane choroby zakaźne stanowią poważne zagrożenie transnarodowe. skierować uwagę na mniejsze kraje nękane przez słabsze rządy i niestabilną infrastrukturę, w których poważne problemy zdrowotne mogą napędzać zbrojną, wewnętrzną przemoc.Zwalczanie terroryzmu dało początek przekonaniu, że ukierunkowane inwestycje – „inteligentna siła” – przyniosą konkretne rezultaty w zakresie poprawy życia, a także zdobywanie serc i umysłów w globalnej walce”.

Ale jest tutaj paradoks, że „inteligentna siła” jest z konieczności tym, czego wszyscy chcą, lub że konsensus jest już „liberalny”. Włosi zostali w rzeczywistości pouczeni, że muszą scedować prawa do swoich ciał i swoich dzieci na państwo z powodu wymagań globalnej strategii bezpieczeństwa (zaczynającej się najwyraźniej w Białym Domu). Nawet gdyby przyjęli dziesięć szczepionek, gdzie by to w zasadzie się skończyło? Czy to możliwe, że globalni stratedzy sami rozbijają konsensus, nadając zwyczajnym ludziom nadzwyczajne prawa? Morrison zakłada, że ​​jest to korzyść z 11 września, ale jeśli tak nie było, w sprawie której konsultowano się z obywatelami świata, było to coś, co wydarzyło się w amerykańskich i globalnych hierarchiach i wszyscy mieliśmy po prostu zrobić to, co nam powiedziano .

[1] Owen Dyer, „Minister zdrowia Włoch zwalnia najwyższą radę zdrowia w kraju”, BMJ 2018; 363 doi: https://doi.org/10.1136/bmj.k5158 (opublikowano 05 grudnia 2018)

[2] John Stone, „Re: posłowie do PE opracowują strategię przeciwdziałania niechęci do szczepień wśród opinii publicznej – Echoes of WMD”, 26 marca 2018 r., https://www.bmj.com/content/360/bmj.k1378/rr

[3] John Stone, „Re: Too many vaccine mandats obalać aktualizację szczepionki przeciwko odrze”, 24 sierpnia 2018, https://www.bmj.com/content/362/bmj.k3596/rr-6

[4] John Stone, „Re: Obowiązkowe szczepienia i rosnące zagrożenie odrą – odpowiedź prof. Melegaro”, 21 października 2017, https://www.bmj.com/content/358/bmj.j3429/rr-7

[5] J Stephen Morrison, „Globalne czynniki zakłócające zdrowie: rozpad powojennego wielostronnego porządku zachodniego”, Opinia BMJ z 29 listopada 2018 r., https://blogs.bmj.com/bmj/2018/11/29/stephen-morrison-decay-of- powojenny-wielostronny-zachodni-porzadek/

John Stone jest brytyjskim i europejskim redaktorem Age of Autism

Kliknij na okładki, aby przeczytać więcej i wybrać format . Twój zakup wspiera naszą misję. Dziękuję Ci.Źródło

Udostępnij