Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Badania nad autyzmem

Amerykańskie Stowarzyszenie Słuchu Języka Mowy zaprzecza skuteczności pisowni

Amerykańskie Stowarzyszenie Słuchu Języka Mowy zaprzecza skuteczności pisowni


Jb i jamisonPrzywykliśmy do tego, że mówiono nam, że autyzm nie ma żadnej terapii ani lekarstwa. Od dziesięcioleci bijemy się w związku z terapiami i interwencjami medycznymi, i wiecie co? Pomimo tych pobić nasze morale ZAWSZE się poprawia, ponieważ nigdy się nie poddajemy i rzadko słuchamy tak zwanych „ekspertów”, takich jak nudnicy z American Speech Language and Hearing Association (ASHA). Eksperci w przypadku nauki „opartej na dowodach” są często ludzie, którzy trafili w dziesiątkę, znaną jako zwroty ubezpieczeniowe, za oferowanie terapii, za których studiowanie uniwersytetom płaciły i pieczątki przemysłu. Moje córki miały terapię logopedyczną w szkole w wieku od 3 do 22 lat. Ich terapeutkami były urocze kobiety (w ciągu 57 lat szkolnych nie mieliśmy ani jednego logopedy). Przekazali to, czego ich nauczono. Byli mili. Próbowali. Zrobili ZERO postępów. Mam na myśli zero. Nic, co zrobili szkolni SLP, nie poprawiło zdolności moich dziewczyn do komunikowania się lub ujawniania swoich potrzeb. Nawet wzniosły iPad – z aplikacjami za 300 dolarów jeden z przyjaciół opisał, że upuszcza 100 fiszek na podłogę i oczekuje zdania. Jeszcze gorzej w przypadku terapii zajęciowej w szkole. Lub, jak to nazywam, „Gildia trzymająca ołówki”. Dopiero gdy mieliśmy prywatnego terapeutę korzystającego z integracji odruchów, nie dostrzegliśmy korzyści z OT. Praca, której NIE mogła wykonywać w szkole Niedocenianena podstawie ustawienia.

JB Handley opowie ci więcej o tym, jak ASHA, czyli organizacja, która ma promować komunikację, zamyka ją. Jego książka, napisana wspólnie z jego synem Jamiem, jest naszą książką dnia w Klubie Książki AofA. Prezentujemy książki na naszym Instagramie i pasku bocznym, których nikt już nie widzi, ponieważ wszyscy czytamy na urządzeniach mobilnych.

###

Zaczerpnięty z bloga JB, kliknij, aby przeczytać cały post z wideo i wieloma innymi informacjami ASHA mówi 50 milionom osób niemówiących: „nie jesteś zdolny”.

17 września 2022

PORTLAND, Oregon — kończymy zdjęcia do naszego nowego filmu dokumentalnego, SPELLERYfilm inspirowany książką, którą napisaliśmy z moim synem Jamiem w 2021 roku pod tytułem Niedoceniane: cud autyzmu. Krótko mówiąc, jest to historia cudownego odkrycia, jakiego dokonała moja rodzina, że ​​nasz 17-letni syn Jamie był błyskotliwy poznawczo, ale „uwięziony” we własnym ciele. Co uwolniło go z tego, jak sam określał, „cichego więzienia”? Metoda komunikacji znana jako Spelling 2 Communicate, dotychczas nazywana „S2C”. Oto świetny podkład wideo na temat S2C:

Dziś cud z Jamiem trwa nieprzerwanie. Jamie nie potrzebuje już nikogo, kto trzymałby dla niego klawiaturę. Jak widać na zdjęciu u góry tego postu, Jamie jest w stanie samodzielnie przeliterować swoje myśli i uczucia, nawet gdy dwóch kamerzystów filmuje każdy jego ruch (no cóż, właściwie tego jeszcze nie widać, ale uwierz mi, że to zrobisz). wkrótce ta scena jest w filmie!). W domu, bez zapalonych świateł hollywoodzkich, jest jeszcze lepiej: Jamie pisze teraz dwiema rękami na płaskiej klawiaturze, komunikując się tak, jak większość z nas.

Domyślam się, że połowa osób czytających ten artykuł nie wie, co oznacza skrót ASHA (dzięki za trzymanie się mnie!), więc proszę bardzo: American Speech Language Hearing Association. Zasadniczo jest to grupa handlowa, która reprezentuje ponad 200 000 patologów języka mowy, ma siedzibę w Rockville, MD, i jest prowadzona przez kobietę o imieniu Vicki Deal-Williams.

Dla tych z was, którzy nie są autyzmem, patolodzy mowy (nazywamy ich „SLP”) to wielka sprawa. Pracują z naszymi dziećmi. Próbują pomóc im mówić. Niektórzy z nich to wspaniali, niesamowici ludzie. A ci, którzy nazywają siebie SLP, robią to tylko z jednego powodu: otrzymali akredytację ASHA. Te poświadczenia pozwalają im odnosić się do siebie jako SLP, a te ciężko wypracowane poświadczenia są dla nich wszystkim. Dlatego to, co mówi ASHA, ma dla nich ogromne znaczenie i na pewno nie chcą, aby ich referencje były wyciągane przez niemarsz zgodnie z ich melodią.

A w 2018 roku ASHA zrobiła coś ze swoją wagą, co wywarło ogromny wpływ na około 50 milionów niemówiących na świecie: wydali proklamację stwierdzającą, że to, co robi mój syn na klawiaturze, było magiczną sztuczką, nie pochodziło od niego, i że SLP powinni uciekać, a nie odchodzić, od używania tablicy i powinni aktywnie zniechęcać rodziców do próbowania S2C …. Przeczytaj więcej tutaj.Źródło

Udostępnij