Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Badania nad autyzmem

Autism Eye – Oliver McGowan Obowiązkowe szkolenie w zakresie trudności w uczeniu się i autyzmu

Autism Eye – Oliver McGowan Obowiązkowe szkolenie w zakresie trudności w uczeniu się i autyzmu


Środki mające na celu zapewnienie wszystkim pracownikom NHS przeszkolenia w zakresie trudności w uczeniu się i autyzmu mają teraz pełną moc prawa.

Program obowiązkowego szkolenia Olivera McGowana w zakresie trudności w uczeniu się i autyzmu uzyskał królewską zgodę w ramach nowej ustawy o zdrowiu i opiece.

Niestrudzony działacz

Paula McGowan niestrudzenie prowadziła kampanię na rzecz szkolenia po śmierci swojego 18-letniego syna Olivera w szpitalu Southmead w Bristolu.

Środki mające na celu zapewnienie, że wszyscy pracownicy NHS są przeszkoleni w zakresie trudności w uczeniu się i autyzmu, mają teraz pełną moc prawa.  Program obowiązkowego szkolenia Olivera McGowana w zakresie trudności w uczeniu się i autyzmu uzyskał królewską zgodę w ramach nowej ustawy o zdrowiu i opiece.

Paula McGowan, której szkolenie dotyczące trudności w uczeniu się i autyzmu dla personelu NHS stanie się prawem. Nosi swój medal OBE

Oliver miał trudności w nauce, autyzm, epilepsję i porażenie mózgowe. Zmarł po doznaniu reakcji alergicznej, kiedy medycy podali mu w szpitalu lek przeciwpsychotyczny.

Jego rodzina twierdzi, że szpital dał mu lek wbrew ich woli i woli samego nastolatka.

Jego mózg spuchł tak bardzo po leku przeciwpsychotycznym, że zaczął wydobywać się z podstawy czaszki.

W następstwie tragedii Paula złożyła petycję, aby zapobiec możliwym do uniknięcia zgonom, wprowadzając obowiązek szkolenia w zakresie trudności w uczeniu się i autyzmu dla wszystkich pracowników NHS.

Program został przetestowany w zeszłym roku, a jego ocena ma zostać opublikowana w nadchodzących tygodniach.

„O wiele lepsze wyniki”

W filmie opublikowanym na Twitterze McGowan powiedział, że inne osoby z trudnościami w uczeniu się i autyzmem miałyby teraz „o wiele lepsze wyniki w zakresie zdrowia i opieki społecznej”.

McGowan, która niedawno otrzymała OBE i walczyła z rakiem, podziękowała wszystkim, którzy wsparli jej kampanię, w tym baronessie Sheili Hollins.

Hollins jest profesorem psychiatrii trudności w uczeniu się na St George’s na Uniwersytecie Londyńskim.

Była zdecydowanym zwolennikiem kampanii McGowana i przedstawiła poprawkę do ustawodawstwa, aby zawrzeć ten schemat w prawie.

Związane z:

Opublikowano: 9 maja 2022Źródło

Udostępnij