Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Badania nad autyzmem

Gdyby tylko mieli SERCE

Gdyby tylko mieli SERCE


Serce listprzez Julie Obradović

Minęło 5 lat, odkąd napisałem cokolwiek o autyzmie, bezpieczeństwie szczepionek lub kontrowersji wokół nich. Pod koniec 2017 roku zrobiłem sobie przerwę z powodów osobistych i spędziłem trochę czasu skupiając się wyłącznie na nich. Później lata 2018 i 2019 były dla mnie bardzo trudnymi, ale ekscytującymi latami, wolnymi od co najmniej jednej ciężkiej sytuacji, w której pogrążyłem się przez poprzednie 14 lat: rzecznictwo.

A potem nadszedł rok 2020.

Jak wszyscy, nigdy w najśmielszych snach nie myślałem, że doświadczymy tego, co robiliśmy, kiedy to robiliśmy. Ale być może nie tak jak wszyscy, przewidziałem konsekwencje reakcji tylko na szczepionki na pandemię, która wybuchła dawno temu po torach kolejowych. Po prostu nie widziałem, jak te implikacje przyniosą owoce w 2021 roku.

Pomyślałem, z jakimi rzeczami zostaliśmy wprowadzeni w zeszłym roku… jak paszporty szczepionkowe… i segregacja oparta na statusie szczepionki… oraz utrata wolności w podejmowaniu własnych decyzji medycznych i nadal uczestniczeniu w wolnym społeczeństwie i/lub utrzymaniu pracy… i Obozy „kwarantanny”….i globalnie zorganizowana cenzura sprzeciwu medycznego….byłyby czymś, czego nie widziałbym do późnej starości.

Niestety, tutaj jest kilkadziesiąt lat wcześniej. Najgorszy scenariusz najgorszych scenariuszy rozgrywających się przed nami. Wszystkie te rzeczy, które nasi współpracownicy i ja obawialiśmy się, że staną się rzeczywistością już w 2005 roku, z pełnym skutkiem dopiero 17 lat później. (Dla niektórych perspektyw rozważ to. Kalifornia była celem wolności medycznej jeszcze w 2014 r. Były jednym z niewielu stanów z filozoficznym zwolnieniem od szczepionek przez długi czas.)

Kiedy po raz pierwszy zaangażowałem się wtedy, pisałem i mówiłem o potencjalnych konsekwencjach zachowania kompleksu medycznego w stosunku do przyjmowania szczepionek, wahania i urazów. Naiwnie wierzyłem, że logika, uczciwość i współczucie wciąż rządzą tym dniem i że jeśli tylko uda nam się przedstawić właściwy argument z właściwymi dowodami właściwym ludziom, wszystko da się naprawić.

Wydawało się to takie proste, takie rozsądne.

Ogranicz ochronę przed odpowiedzialnością do bardzo konkretnych produktów przez bardzo określony czas. Pozwól producentom być pozwanym do prawdziwego sądu. Poddaj swoje dane i badania odkryciu. Utwórz wielopoziomowy harmonogram, który klasyfikuje szczepionki według wysoce zalecanych; Zalecana; i sytuacyjny styl życia. Stwórz niezależną agencję nadzoru. Udostępniaj zestawy danych dotyczących bezpieczeństwa, które zostały wysłane z brzegu, aby każdy mógł je przejrzeć. Pozwól konsumentom zdecydować, co będą wstrzykiwać, a czego nie. Niech rządzi wolny rynek.

Okazuje się, że nie jest to takie proste, zwłaszcza gdy w grę wchodzą biliony dolarów i oskarżenia kryminalne.

Tak wiele rzeczy w życiu jest paradoksem, gdzie to, co musimy zrobić, aby osiągnąć nasz cel, wydaje się całkowicie sprzeczne z naszym celem. Powiedz, jedząc tłuszcz, aby stracić tłuszcz. Lub zachowanie praw jednostki w celu zachowania istnienia kraju. Lub załóż sobie maskę tlenową przed założeniem jej dziecku, aby je uratować.

Moim najszczerszym przekonaniem, że ten sam paradoks dotyczy kontrowersji związanych ze szczepionkami. Odpowiedzią na zaniepokojenie niechęcią do szczepień nigdy nie było cenzurowanie, zaprzeczanie lub minimalizowanie niebezpieczeństw związanych ze szczepionkami; to było ich otwarcie przyznać. Miała nigdy nie bać się odpowiedzialności, miała ją powitać. To nigdy nie było gazować rannych szczepionek, to było ich uhonorować.

Gdyby siły, które były w stanie zobaczyć lata temu, moglibyśmy nie być dzisiaj w tym bałaganie. Gdyby mieli tylko SERCE, zaufanie nigdy by nie zmalało.

H – Honor

Szanuj rannych, ich rodziny i poświęcenie, które ponieśli dla społeczeństwa. Jeśli uzasadnieniem mandatów jest większe dobro, to większe dobro należy się tym upadłym towarzyszom i ich rodzinom uznanie ich służby.

(Obecna praktyka zaprzeczania zranieniu, manipulowania dowodami, bombardowania ofiar i oskarżania rannych o krzywdzenie innych za mówienie ich prawdy jest tak haniebna, jak to tylko możliwe. Postawienie tych rodzin w defensywie, a następnie przekształcenie ich w wrogów jest niczym innym, jak zła. Żeby było jasne, nie ma ruchu „antyszczepionkowego”, gdyby to się nigdy nie wydarzyło.)

E — Kształcić

Edukować ludzi. Edukuj konsumentów i dostawców usług medycznych na temat obrażeń poszczepiennych, jak to wygląda, jak brzmi, jak się zachowuje i jak się prezentuje. Potrzebujemy lekarzy, aby byli dobrze zorientowani w krótkoterminowych i długoterminowych urazach poszczepiennych, a także jak je leczyć. Przestań też mówić, że to rzadkie. Nie możesz powiedzieć, że coś jest rzadkie, jeśli nigdy tego dokładnie lub dokładnie nie przestudiowałeś. A co najważniejsze, nie ma znaczenia, czy zdarza się to rzadko, tobie lub komuś, kogo kochasz.

A – Potwierdź

Uznaj ogromne konflikty interesów podczas zabawy i pracuj niestrudzenie, aby je ograniczyć. Potwierdź to, co robisz i czego nie wiesz o bezpieczeństwie szczepionek przez całe życie. Przyznaj, że nie wiesz, jak to rozpoznać lub bardzo dobrze traktować. Potwierdź brak niezależnej agencji nadzoru. Należy przyznać, że CDC służy dwóm panom: ta sama agencja odpowiedzialna za promowanie przyjmowania szczepionek jest również odpowiedzialna za ich bezpieczeństwo. Przyznaj, że to jest problem.

R — Badania

Badania urazów poszczepiennych. Na serio. Naprawdę to zbadaj. Raz na zawsze przestudiuj cały zalecany harmonogram szczepień dla dzieci, a nie tylko jedną szczepionkę i jeden składnik. Nie dodawaj jeszcze jednej szczepionki do harmonogramu, zanim to zrobisz.

Badanie krótkoterminowych i długoterminowych skutków przez całe życie. Zbadaj luki genetyczne. Przestudiuj plany leczenia. Przestudiuj wszystko, o czym możesz pomyśleć, aby wplątać się w szczepienia w powodowanie szkód i jak tego uniknąć lub je naprawić, identyfikując osoby wrażliwe. Konsumenci medyczni zasługują na nic mniej.

T – Przysmak

Leczyć rannych. Znajdź solidne, skuteczne i wysokiej jakości zabiegi. Powiedz prawdę o tym, co się z nimi stało. Koniec z tym nonsensem „zbiegu okoliczności”. Załóż, że uraz jest spowodowany szczepionką, dopóki nie udowodnisz, że tak nie jest, a nie na odwrót, jak ma to miejsce w przypadku wielu innych schorzeń. (Jem coś i od razu choruję, nikt nie każe mi udowadniać, że to było jedzenie. Nikt mi nie mówi, że miliony innych ludzi jadły to jedzenie i czuło się dobrze, więc nie mogło mi to zaszkodzić.) Jakość, niezależne badania będą udowodnić, co się stało. Nie ma się czego bać.

Nie mamy kryzysu wiary w naukę czy medycynę i nigdy tego nie robiliśmy. Przeżywamy kryzys wiary w nasze przywództwo i branżę, która ma fatalne osiągnięcia w szkodzeniu konsumentom, na których, jak twierdzi, dbają, gdy w grę wchodzą pieniądze.

Odpowiedzią nie jest cenzurowanie, obrażanie lub ignorowanie tych, których zaufanie zostało złamane. Odpowiedzią jest wzięcie odpowiedzialności za to, dlaczego iw jaki sposób zaufanie zostało złamane i zrobienie wszystkiego, aby to naprawić. Wiesz, żeby rzeczywiście mieć SERCE.

Julie Obradovic jest redaktorem współpracującym z Age of Autism. Spędziła ponad 15 lat w obronie dzieci i rodzin dotkniętych autyzmem, pracując z różnymi organizacjami i dla nich. Jest także autorką Niefortunny zbieg okoliczności: życie matki w kontrowersji autyzmu (Wydawnictwo Skyhorse, 2016).Źródło

Udostępnij