Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Co oznacza fioletowe serce na Messengerze? Odpowiedź może zaskoczyć

Co oznacza fioletowe serce na Messengerze? Odpowiedź może zaskoczyć


Emotikony stały się nieodłącznym elementem naszej komunikacji internetowej. Jedne wyrażają radość inne strach lub zmęczenie. Możliwości jest naprawdę wiele. Jednak używanie niektórych emotikonów może niekiedy wprowadzać w zakłopotanie ich odbiorcę. Dlatego właśnie ważne jest, abyśmy wiedzieli jakie znaczenie ma używany przez nas kształt, kolor lub „wyraz twarzy” emotikonu. Co zatem oznaczają kolorowe serduszka? Sprawdźmy!

Czerwone serce — co oznacza?

Czerwone serduszko jest jednym z najpopularniejszych emotikonów. Dla jednych jest ono wyrazem romantycznych uczuć, inni natomiast uważają je za najbardziej podstawowe. Zazwyczaj jednak używamy tej emotikony w stosunku do bliskiej nam osoby w celu wyrażenia głębokich uczuć.

Fioletowe serce — co oznacza?

Znaczenie fioletowego serca może być dla wielu dużym zaskoczeniem. Emotikon ten symbolizuje bowiem miłość trudną, niespełnioną i praktycznie nieosiągalną. Wyraża również pewną tajemniczość. W relacji rodzica z dzieckiem jest natomiast oznaką wyrozumiałości, troski a niekiedy także współczucia.

Pomarańczowe serce — co oznacza?

Pomarańczowe serce to dla wielu symbol przyjaźni, a jego użycie oznacza, że w tej relacji nie ma miejsca na romantyczność. Wysyłane do rodziny i przyjaciół symbolizuje również tęsknotę i przywiązanie.

Niebieskie serce — co oznacza?

Niebieskie serduszko jest symbolem relacji platonicznych. Możemy użyć go także w celu wyrażenia ugaszonego płomienia namiętności lub utraconej zmysłowości. W relacjach przyjacielskich jest jednak symbolem zaufania i lojalność. Niebieskie serduszko bardzo chętnie używanie jest także przez osoby w spektrum autyzmu, gdyż jest to kolor uważany za reprezentujący autyzm.

Zielone serce — co oznacza?

Zielony to kolor reprezentujący młodość, świeżość i więź z naturą. Może być używany między innymi jako wyraz miłości dla zwierząt. W kontekście relacji międzyludzkich może natomiast wyrażać ukrytą miłość, jednak niektórzy używają go jako symbolu zazdrości. Zielone serduszka chętnie używane są także w Dniu Świętego Patryka.

Żółte serce — co oznacza?

Kolor żółty kojarzy nam się przede wszystkim z radością i dużą ilością słońca. Właśnie dlatego emotikon żółtego serca jest wyrazem szczęścia i ogólnej radość z życia. Symbolizuje również bezwarunkową miłość, w związku z czym cieszy się dużą popularnością w konwersacjach rodzinnych.

Brązowe serce — co oznacza?

Brązowe serce używane jest najczęściej do wyrażenia uczucia spokoju i stabilności. Symbolizuje również przywiązanie do ziemi i otaczającej nas przyrody.

Czarne serce — co oznacza?

Emotikon czarnego serca podobnie jak sam kolor wyraża smutek, ból i zmartwienie. Często symbolizuje pustkę w sercu lub rezygnację z miłości. Czarne serce może być jednak używane jako wyraz czarnego humoru.

Białe serce — co oznacza?

Białe serduszko jest przede wszystkim symbolem niewinności i czystości. Często używane jest jako oznaka lojalność i zaufania względem drugiej osoby.Źródło artykułu

Udostępnij