Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Pokrzywa posiada wiele witamin. Jak ją pić, by dostrzec efekty?

Pokrzywa posiada wiele witamin. Jak ją pić, by dostrzec efekty?


Pokrzywa zwyczajna w swoim składzie zawiera również substancje bioaktywne, dzięki czemu możemy obserwować pozytywny wpływ na trawienie, odporność oraz wygląd włosów i paznokci. Jakie efekty daje picie pokrzywy i w jaki sposób ją stosować?

Pokrzywa zwyczajna, stosowana jako napar, odznacza się wieloma właściwościami zdrowotnymi. Wykorzystywana najczęściej w formie herbat, soków czy naparów wykazuje działania nie tylko stricte zdrowotne, ale poprawia również kondycję włosów i paznokci. Łagodzi stany zapalne dróg moczowych, wzmacnia system immunologiczny organizmu, a do tego może naprawdę stać się przyjemną częścią codziennego rytuału.

Jak czerpać korzyści z picia pokrzywy? Wystarczy, że susz z rośliny zalejemy wrzątkiem, przykryjemy wierzch kubka i odstawimy do zaparzenia na ok. 10 minut. Równie dobrze napar z pokrzywy przygotować możemy na bazie jej świeżych liści lub z herbatek ekspresowych, dostępnych w każdym sklepie spożywczym. Picie pokrzywy daje niesamowite efekty. Zaleca się, aby dziennie wypijać 1 napar z pokrzywy zwyczajnej i nie przekraczać wskazanej ilości napoju, ponieważ – jak wszystko w nadmiarze – może powodować on niepożądane rezultaty.Źródło artykułu

Udostępnij