Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Badania nad autyzmem

Czas wykorzystać ograniczenia i odosobnienie

Czas wykorzystać ograniczenia i odosobnienie


PowściągliwośćDziękuję Safeminds.org za dalsze przyglądanie się tak wielu ważnym tematom związanym z autyzmem. Bezpieczeństwo jest sprawą nadrzędną, a powściągliwość i odosobnienie uczniów niepełnosprawnych jest źródłem zmartwień, a czasem wręcz przestępstwa. Myśl o naszych dzieciach wysłanych do pokoju, samych, doprowadza do szału. Co gorsza, bycie przetrzymywanym w czymś, co nazwałbym „poddaniem” (określenie w sztukach walki oznaczające powściągliwość), które może być śmiertelne. Kolano w szyję ze strony funkcjonariusza policji wprawiło niedawno w zamieszanie w kraju. Dzieje się tak podczas ograniczeń. Mogą posunąć się za daleko. Szybko. Zazwyczaj rozpoczynają się podczas ataków agresji, w których zarówno uczeń, jak i nauczyciel, paraprofesjonalista, terapeuta, wpadają w agresywną walkę lub ucieczkę. Jestem wyszkolony w sztukach walki – poddanie może złamać rękę (pomyśl o drążku Rondy Rousey), zakrztusić się, zwichnąć bark, właściwie o to chodzi – spowodować kontuzję w samoobronie. Szkoła nie powinna być miejscem samoobrony. Nie sądzę, że istnieje sposób, aby naprawdę nauczyć składania zgłoszeń za pomocą oferowanych szybkich kursów. Wiem, że jeśli moja córka stanie w korku, nauczyciel lub para będzie musiał ją chwycić, żeby ją uratować, a może mocno. Wiem, że jeśli uczeń ma rzucić krzesłem w innego ucznia, ktoś musi interweniować. Po prostu nie wiem, jak można to zrobić bez poważnego uszczerbku na samoocenie, wizerunku i bezpieczeństwie.

Wszystko to pogarsza się w usługach dla dorosłych. Nasi bliscy to w pełni dorośli, potężni mężczyźni i kobiety. A ich personel ma marginalne przeszkolenie. Nawet najlepsi z nich.

Z Safeminds:

Sojusz przeciwko odosobnieniu i powściągliwości chwali wysiłki Departamentu

Grupa rodziców, adwokatów i wychowawców zwana Alliance Against Seclusion and Restraint (AASR) pochwaliła Departament Edukacji Stanu Maryland (MSDE) za wydanie w zeszłym miesiącu komunikatu prasowego zobowiązującego do podjęcia aktywnych działań w celu zapobiegania nielegalnemu i dyskryminacyjnemu stosowaniu przymusu i odosobnienie w szkołach Maryland. Co więcej, grupa rzeczników jest zadowolona, ​​że ​​stanowy kurator oświaty, Mohammed Choudhury, polecił kompleksowy przegląd przepisów, zasad i procedur stanu Maryland dotyczących ograniczenia i odosobnienia, a także podjął działania mające na celu całkowite wyeliminowanie praktyki. Nadinspektor Choudhury stwierdził: „We wszystkich przypadkach powściągliwość i odosobnienie powinny być ostatecznością, stosowane tylko w nagłych przypadkach. Biorąc pod uwagę potencjalnie niszczycielski fizyczny i emocjonalny wpływ ograniczeń i odosobnienia na uczniów i personel, a także nieproporcjonalne stosowanie na uczniów niepełnosprawnych i uczniów kolorowych, MSDE będzie współpracować z naszymi lokalnymi systemami szkolnymi, aby wyeliminować nielegalne stosowanie tych praktyk i zwiększyć system zdolność do zapewnienia skutecznych, pozytywnych środków zarządzania zachowaniem”. Działania MSDE wydają się być odpowiedzią na list autorstwa AASR do nadinspektora Choudhury’ego dotyczący niedawnej ugody między Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) a Okręgiem Szkół Publicznych Hrabstwa Frederick. Ugoda była odpowiedzią na śledztwo Departamentu Sprawiedliwości, które wykazało, że Okręg Szkolny Okręgu Publicznego hrabstwa Frederick niepotrzebnie i wielokrotnie izolował i izolował uczniów w wieku zaledwie pięciu lat, z naruszeniem Tytułu II Ustawy o Niepełnosprawnych Amerykanach. W ramach ugody okręg szkolny zakończy stosowanie odosobnienia, zrewiduje praktyki przymusu i przeszkoli personel w zakresie właściwego stosowania interwencji behawioralnych dla uczniów niepełnosprawnych.

Oryginalny artykułŹródło

Udostępnij