Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Vital Heynen: Jestem chory na ADHD [WIDEO]

Vital Heynen: Jestem chory na ADHD [WIDEO]Rok prawdy Heynena
Autor: Tomasz Radzik/Super Express
Rok prawdy Heynena


Trener reprezentacji Polski siatkarzy Vital Heynen w wywiadzie opublikowanym na stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej opowiedział o sobie, swoim życiu, zwyczajach, dzieciństwie, celach i dochodzeniu do sukcesów. Jak przyznał, nauczyciele karali go, bo… stale bujał się na krześle.

– Jako dziecko byłem bardzo ruchliwy. Rodzicom to tak bardzo nie przeszkadzało, pozwalali mi spędzać dużo czasu poza domem. Gorzej było z nauczycielami… Żartuję sobie, że jestem rolnikiem, nie takim prawdziwym, lecz faktycznie pochodzę z małej wioski. Pamiętam ogród na ponad sto metrów, miałem w nim prywatne boisko do piłki. Spacery i jazda rowerem były dla mnie codziennością. Pewnie dzięki temu rodzice ze mną wytrzymywali, bo jestem chory na łagodną formę ADHD (nadpobudliwość ruchowa – red.). Czy byłem w stanie spokojnie usiedzieć w szkolnej ławce? Skądże! W szkole byłem słynny, bo zawsze się bujałem na krześle, co doprowadzało nauczycieli do białej gorączki. Siedzenie bez ruchu to dla mnie największa kara z możliwych – przyznaje selekcjoner, który jasno wykłada cel.

– Razem z Biało-Czerwonymi walczymy o złoto olimpijskie – zapowiada Heynen, który po ewentualnym zdobyciu mistrzostwa w Tokio w 2020 roku wcale jeszcze nie wie, co będzie dalej robił. Jak przyznaje, nie jest dobry w planowaniu, lubi spontanicznie reagować na rozmaite sytuacje życiowe.
Źródło artykułu

Udostępnij