Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Uzależnienie od Internetu, czyli jak oderwać dziecko od telefonu, komputera i telewizora? Metody i zasady, jakie musisz wdrożyć w życie!

Uzależnienie od Internetu, czyli jak oderwać dziecko od telefonu, komputera i telewizora? Metody i zasady, jakie musisz wdrożyć w życie!


Uzależnienie od Internetu to choroba, na którą cierpią dorośli i dzieci. Sprzyjają temu obecne warunki, jakie panują na świecie oraz łatwy dostęp do elektroniki. Wpaść w szpony uzależnienia jest bardzo łatwo – zwłaszcza dziecku, ale jak go z tego wyciągnąć? Oto skuteczne sposoby i zasady, jakie musisz wdrożyć samemu sobie i swojej latorośli!

Widok dziecka z telefonem w ręku stał się bardzo powszechny, a nie jeden nastolatek w swoim pokoju ma dodatkowo telewizor podłączony do konsoli, komputer czy tablet. Te wszystkie gadżety sprawiają, że dzieci odstępują od tradycyjnych zabaw na rzecz gier komputerowych i bajek. Niestety dzieci bardzo szybko mogą uzależnić się od telefonu, telewizji i gier komputowych. W jaki sposób temu zapobiec? Najważniejsze w tym wszystkim jest postępowanie rodzica!

Jakie są objawy uzależnienia od internetu?

Internet to źródło wiedzy i dużo dzieci, korzysta z niego, aby poszerzać swoje horyzonty i dowiadywać się z niego wielu przydatnych informacji. Jednak istnieje grupa młodych osób, które bez sieci nie potrafią żyć! Oto objawy, które mogą świadczyć o uzależnieniu od Internetu twojego dziecka:

  • woli spędzać czas przed komputerem, telewizorem czy telefonem niż spotkać się z rówieśnikami,
  • swój wolny czas poświęca elektronicznym gadżetom niż zabawom,
  • zaniedbuje obowiązki szkolne,
  • nie jest w stanie, powiedzieć ile czasu spędził przed TV, komputerem czy telefonem i oszukuje w tej sprawie,
  • dziecko jest agresywne i rozdrażnione przy każdej próbie zakazu korzystania z elektroniki,
  • kłopoty z koncentracją,
  • podczas oglądania telewizji, grania jest w innym świecie i nie reaguje na słowa go otaczających osób,
  • ma kłopot z zasypianiem i z rannym wstawaniem,
  • nie pamięta o podstawowych potrzebach fizjologicznych, takich jak jedzenie.

Jeśli zauważyłaś takie symptomy u swojego dziecka, być może jest ono uzależnione od internetu! Koniecznie zobacz nasze sposoby, jak oderwać dziecko od komputera, telewizora czy telefonu!

WideoŹródło artykułu

Udostępnij