Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Rolnik z ADHD, czyli Heynen jakiego nie znacie! (WIDEO)

Rolnik z ADHD, czyli Heynen jakiego nie znacie! (WIDEO)


Trener Vital Heynen jest niezwykle żywiołową postacią. Belg słynie z wielkiej aktywności nie tylko w pracy, ale także w życiu prywatnym. – Czasami żartuję sobie, że jestem rolnikiem, bo pochodzę z małej wioski. Miałem swoje prywatne boisko w ogrodzie i tam pożytkowałem sporo energii. Rodzice nie mieli wtedy samochodu, więc spacery i jazda rowerem były dla mnie codziennością. Pewnie dzięki temu ze mną wytrzymywali, bo jestem chory na łagodną postać ADHD – powiedział.

Żywiołowe reakcje, nawiązywanie interakcji z sędziami i kibicami to sytuacje, które bez wątpienia kojarzą się z osobą trenera Heynena. Belg sam przyznaje, że jest niezwykle aktywną osobą. – Siedzenie bez ruchu jest dla mnie największą karą z możliwych. Właściwie nie jestem w stanie tego wykonać – powiedział.

 

– Jako dziecko byłem bardzo ruchliwy. Rodzicom to tak bardzo nie przeszkadzało. Pozwalali mi spędzać dużo czasu poza domem. Gorzej było z nauczycielami. Czasami żartuję sobie, że jestem rolnikiem. Nie takim prawdziwym, ale faktycznie pochodzę z małej wioski. Do dziś pamiętam niesamowity ogród, długi na ponad sto metrów. Miałem w nim swoje prywatne boisko do piłki i tam mogłem spożytkować sporo mojej energii – dodał w rozmowie z “Polską Siatkówką”.

 

Trener Biało-Czerwonych zdradził, że jego wysoka aktywność nie wzięła się znikąd. – Rodzice dawniej nie mieli samochodu, więc spacery i jazda rowerem były dla mnie codziennością. Pewnie dzięki temu ze mną wytrzymywali, bo jestem chory na łagodną postać ADHD. Moja córka cierpi na podobne zaburzenie i wiem, że jest jej dużo trudniej radzić sobie z życiem we współczesnym świecie – powiedział.

 

Heynen jest selekcjonerem reprezentacji Polski od 7 lutego 2018 roku. Obronił z nią tytuł mistrza świata. W listopadzie został wybrany Najlepszym trenerem Europy (CEV), a w styczniu 2019 odebrał nagrodę dla trenera roku w Polsce.

 

CM, Polsat Sport

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Źródło artykułu

Udostępnij