Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Ola Mirecka – kobieta z Polski, która projektuje klocki LEGO. Jej zestaw cieszy się ogromną popularnością na całym świecie!

Ola Mirecka – kobieta z Polski, która projektuje klocki LEGO. Jej zestaw cieszy się ogromną popularnością na całym świecie!


LEGO należą do najbardziej znanych klocków na świecie i są uwielbiane przez dzieciaki. Jeden z zestawów zaprojektowała Polka – Ola Mirecka.

Ola Mirecka to wszechstronnie utalentowana młoda kobieta. Ukończyła Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Royal College of Art w Londynie, a od 2014 roku współpracuje z LEGO!

Ola Mirecka od 7 lat mieszka w Danii. Obok projektowania klocków LEGO zajmuje się również tworzeniem ubrań i ceramiki, jest też artystką wizualną. W DDTVN opowiada o swoim życiu prywatnym i pracy zawodowej.

Polka w Danii spełnia się nie tylko zawodowo, razem z partnerem wychowują swoją córeczkę. W wywiadzie dla DDTVN mówi o tęsknocie za rodziną, która jest w Polsce i opowiada, jak jej się żyje poza granicami kraju.

Dowiedz się więcej:

Ola codziennie kontaktuje się ze swoimi bliskimi – rozmawia z nimi przez telefon i relacjonuje, co u niej się dzieje.

– Tęsknię za moją rodziną. Trudno jest wychowywać dziecko z dala od niej – przyznała Ola Mirecka.

Ola Mirecka stworzyła zestaw klocków LEGO, który stał się bestsellerem. Uwielbia to robić, a jej projekty tworzy podczas relaksu:

– Pomysły powstają w trakcie zabawy. Biorę figurkę, zaczynam się nią bawić i myślę sobie, że dzieci chciałyby, aby ta laleczka się obracała (…) – mówi Ola.

Praca sprawia jej dużo radości i satysfakcji:

– Specjalizuję się w budowaniu, czyli wymyślaniu zestawów. Bardzo lubię dopracowywać te modele do końca. Jak pierwszy raz zobaczyłam swój zestaw na rynku, to było niesamowite uczucie, bo czułam, że coś, co ja doprowadziłam do ostatecznego kształtu, teraz jest dostępne we wszystkich sklepach na całym świecie – powiedziała Ola.

Polka jest również doceniana przez swoich współpracowników. Czuje się szczęśliwa, że robi to, co kocha.

WideoŹródło artykułu

Udostępnij