Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Edukacyjna książka o kobietach w spektrum autyzmu do pobrania za darmo!

Edukacyjna książka o kobietach w spektrum autyzmu do pobrania za darmo!„Pasjonatki. O dziewczynach w spektrum autyzmu” to bezpłatna publikacja edukacyjna stworzona przez Fundację Dziewczyny w Spektrum. Jest adresowana do wszystkich zainteresowanych tematem, a szczególnie do nauczycieli, uczniów, szkół i poradni.


Książkę „Pasjonatki. O dziewczynach w spektrum autyzmu” stworzyły dziewczyny i kobiety w spektrum autyzmu: Ewa Furgał, Dorota Kotas, Karolina „Szarosen” Plewińska i Katarzyna Zwolska-Płusa. Wydawcą jest Fundacja Dziewczyny w Spektrum.


Publikacja zawiera m.in. informacje o tym, czym różnią się doświadczenia mężczyzn i kobiet w spektrum autyzmu oraz o specyfice dziewczyńskiego autyzmu, a także podpowiedzi, jak można wspierać autystyczne dziewczyny i kobiety w życiu codziennym, szkole, pracy.


„Mega potrzebna”


Informacja o książce pojawiła się na profilu Fundacji Dziewczyny w Spektrum na Facebooku. Oto kilka komentarzy:


„Cudownie! Bardzo wam dziękuję, taka książka jest mega potrzebna”.


„Fundacja robi naprawdę fantastyczne rzeczy. Webinaria, warsztaty, publikacje. Brawo! Odkrywając swoje spektrum odkryłam Was. Jesteście niesamowite”.


„Świetna wiadomość, gratuluję i dziękuję! Na pewno wykorzystam m.in. w pracy w szkole :)”


„Czekam z niecierpliwością na wersję drukowaną, kupię i zaniosę do córki szkoły. To dramat w kratkę jaką fatalną mają wiedzę na temat dziewczyn w spektrum. Tłumaczę i tłumaczę, a to jak grochem o ścianę. Może słowo pisane do nich trafi”.


Pobierz publikację!


Publikację „Pasjonatki. O dziewczynach w spektrum autyzmu” można bezpłatnie pobrać ze strony internetowej Fundacji Dziewczyny w Spektrum.


Publikacja została wydana w ramach projektu „Pasjonatki – wsparcie dla kobiet w spektrum autyzmu”. Projekt sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.Czytaj także: „Inwalida” i „kaleka” to wciąż standard w podręcznikach. Niepokojące wyniki raportu „Lista (nie)obecności. Niepełnosprawność w podręcznikach szkolnych”

Źródło artykułu

Udostępnij