Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Bydgoszcz. Radni PiS chcą mieć wiceprzewodniczącą Rady Miasta Bydgoszczy

Bydgoszcz. Radni PiS chcą mieć wiceprzewodniczącą Rady Miasta Bydgoszczy


Problemy MZK, spalarnia odpadów niebezpiecznych na „Zachemie” oraz regulamin utrzymania czystości w mieście – to sprawy, które chce wnieść pod obrady Rady Miasta Bydgoszczy klub radnych PiS.

Zobacz wideo: Bydgoszcz. Centrum Edukacyjno-Społeczne na Okolu gotowe

We wtorek, 25 maja bydgoscy radni Prawa i Sprawiedliwość zwołali konferencję prasową, na której poinformowali o zamiarze poszerzenia środowej (26 maja 2021) sesji Rady Miasta Bydgoszczy o kilka istotnych punktów.

To Cię może też zainteresować

– Jesteśmy na półmetku kadencji naszego samorządu, to dobry moment by koledzy z PO i SLD wrócili do dobrych tradycji, jakie panowały w radzie miasta. Zastępca przewodniczącego RMB odchodzi ze stanowiska, na to zwolnione miejsce proponujemy naszą kandydatkę, radną Grażynę Szabelską. Byłaby świetnym łącznikiem między Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim (przypomnijmy, niedawno została pełnomocnikiem wojewody do spraw rodziny – red.), a radą miasta – uważa szef klubu radnych PiS w radzie miasta Jarosław Wenderlich.

PiS nie ma dotąd w prezydium rady żadnego przedstawiciela. Rządząca Bydgoszczą koalicja ma jednak na stanowisko zastępcy własną kandydatkę – Joannę Czerską-Thomas z Nowoczesnej, więc nic nie wskazuje na to, by sytuacja radnych opozycji miałaby się zmienić.

Radni PiS z Bydgoszczy będą wnioskować o poszerzenie programu sesji również o inne punkty.

– Powinniśmy zająć się sytuacją w Miejskich Zakładach Komunikacyjnych. Radni otrzymali alarmujące pisma od pracowników i związkowców o tym, że w spółce nie dzieje się dobrze. Uważamy również, że rada miasta powinna pilnie poruszyć kwestię inwestycji na terenie byłego Zachemu. Chodzi o zapowiedź budowy spalarni odpadów niebezpiecznych w tym miejscu. O tym przedsięwzięciu niewiele wiadomo, nawet rady osiedli nie zostały poinformowane, że taka inwestycja jest planowana. Te sprawy to nie są rzeczy o których nie wie prezydent Bydgoszczy, więc dobrze, by nas o nich poinformował – uważa Jarosław Wenderlich.

Dodatkowo radni chcą się dowiedzieć czy na podstawie nowego regulaminu utrzymania czystości w mieście bydgoszczanie byli karani – np. przez straż miejską za jego złamanie. Wszystko przez to, że część zapisów nowego regulaminu zostało zakwestionowanych przez Prokuraturę Rejonową w Bydgoszczy.

WideoŹródło artykułu

Udostępnij