Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Szósty zlot morsów w Jastrzębiu przed nami. Tym razem wydarzenie z okazji 600-lecia założenia miejscowości

Szósty zlot morsów w Jastrzębiu przed nami. Tym razem wydarzenie z okazji 600-lecia założenia miejscowości


W sobotę, 5 lutego odbędzie się szósty zlot morsów nad zalewem w Jastrzębiu. Początek o godzinie 13:30. Wydarzenie odbędzie się z okazji 600-lecia założenia miejscowości.

Początek imprezy o godzinie 13:30 nad zalewem. O godzinie 14 odbędzie się bieg morsa na dystansie 2100 metrów. Organizatorzy przewidzieli również inne zabawy dla grup morsujących. Nie zabraknie rozgrzewki i „chrztu” nowych morsów i foczek. Samo morsowanie ma się odbyć od godziny 15:45. Kilka minut później będzie okolicznościowy tort z okazji obchodów 600-lecia powstania Jastrzębia. Nie zabraknie grochówki, kiełbasy, czy herbaty. Będzie wspólna zabawa przy ognisku i muzyce!
Patronat nad imprezą objął Urząd Gminy w Jastrzębiu, patronat medialny Echo Dnia.

W niedzielę po raz piąty odbył się Zlot Morsów w Jastrzębiu. Gospodarzami imprez była miejscowa grupa Mrozoodpornych, wspierana organizacyjnie przez jastrzębski Urząd Gminy. Z zaproszenia skorzystały także inne grupy działające na ziemi radomskiej: Ekipa Lodowcowa Chlewiska, Radomskie Morsy czy zaprzyjaźnione z województwa świętokrzyskiego (Morsy z Madagaskaru ze Skarżyska-Kamiennej, Aktywni Ćmińsk, Nurt Mostki, Morsy znad rzeki Morawica). W sumie zjawiło osiem grup z Mazowsza i Kielecczyzny, ogółem 256 osób. Wszystkim przyświecał charytatywny cel - pomoc chorej, czteroletniej Alicji Kosowskiej. Zbiórka nad zalewem odbyła się o godzinie jedenastej, potem grupy w radosnym korowodzie przeszły pobliskimi ulicami Jastrzębia. Przedsmakiem wspólnej kąpieli był drugi Bieg Morsa na dystansie 2,2 kilometra. Nie zabrakło także konkurencji zręcznościowych, na przykład przeciągania liny, biegu w workach. Odbyła się także licytacja różnych gadżetów oraz voucherów, dochód z niej zasilił konto małej Alicji. Wspólne wejście do wody miało miejsce około czternastej, zwieńczeniem zlotu było spotkanie przy ognisku. - Zebraliśmy w sumie 4,5 tysiąca złotych dla Ali, zawieźliśmy pieniądze do jej babci, która mieszka w Lipienicach. Dziękuję wszystkim za udział i wsparcie, zwłaszcza naszej grupie Mrozoodpornych, która wzięła na siebie ciężar organizacji imprezy - podsumował Wojciech Warso, jeden z jastrzębskich morsów oraz inicjatorów zlotu. PRZEGLĄDAJ KOLEJNE ZDJĘCIA >>>

Zlot Morsów w Jastrzębiu koło Szydłowca. Byliście? Zobaczcie…

W czasie morsowania odbędzie się zbiórka dla małego Miłosza Lisa z gminy Jastrząb. Lisowie mieszkają w Woli Lipienieckiej Dużej w gminie Jastrząb. Pani Agata ma 37, a Michał 40 lat. Mają oni trójkę dzieci, 14-letniego Mikołaja, pięcioletnią Łucję i niespełna czteroletniego Miłoszka. Miłosz na świat przyszedł 16 października 2017 roku. Miłoszek nie mówi, nie jest samodzielny. Mama jest w jego życiu bardzo ważną osobą, musi mu towarzyszyć we wszystkich zabawach, zajęciach na rehabilitacji, zajęciach z logopedą. Wejście do sklepu, czy lekarza, kończyło się z jego strony krzykiem i płaczem. W listopadzie ubiegłego roku rodzice usłyszeli diagnozę – autyzm dziecięcy.

Na portalu zrzutka.pl, trwa zbiórka pieniędzy. Potrzeba 70 tysięcy złotych na rehabilitacje, badania, specjalną dietę bezglutenową i bezmleczną, leki, czy dojazdy. Miłosz jest podopiecznym Fundacji „Serce dla Maluszka”. Można mu przekazać 1 procent podatku, w rozliczeniu należy wpisać numer KRS 0000387207, cel szczegółowy 1494 Miłosz Lis. Można też przekazać darowiznę: Bank Millenium: numer konta 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142, Fundacja „Serce dla Maluszka”, tytułem 1494 Miłosz Lis. Na Facebook’u założono fanpage: „Walczymy o zdrowie dla Miłoszka” oraz grupę: Licytacje na leczenie i dalszą diagnostykę Miłoszka Lis”.Źródło artykułu

Udostępnij