Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Ryboflawina

Ryboflawina


Ryboflawina – co wspomaga i jakie są objawy niedoboru

Witamina B2 pełni w organizmie następujące funkcje:


 1. wspomaga proces tworzenia płytek krwi

 2. przeciwdziała tworzeniu się katarakty

 3. wspomaga właściwe funkcjonowanie centralnego i obwodowego układu nerwowego

 4. wspomaga układ immunologiczny

 5. odpowiada za właściwy stan błon śluzowych

 6. reguluje metabolizm serotoniny i dopaminy (dzięki temu przeciwdziała depresji)

 7. odpowiada za prawidłowe nawilżenie oczu

 8. odpowiada za wzrost, rozwój i regenerację włosów, skóry i paznokci

Czym może skutkować niedobór ryboflawiny w organizmie?

Niedobór witaminy B2 w organizmie może objawiać się szeregiem schorzeń i dolegliwości, wpływających znacznie na komfort życia:


 1. zapalenie błony śluzowej jamy ustnej

 2. afty, pleśniawki

 3. zajady

 4. pękające wargi

 5. nadmierne wypadanie włosów

 6. nadwrażliwość na światło

 7. bezsenność

 8. zawroty głowy

 9. opóźnienia związane ze wzrostem

 10. zaburzenia w narządzie wzroku

 11. zmiany w układzie nerwowym

 12. u kobiet – swędzenie u ujścia pochwy

 13. migrena.

Zwiększone zapotrzebowanie na witaminę B2 występuje u kobiet w okresie ciąży i karmienia, osób poddanych długotrwałym stresom, osób wykonujących duży wysiłek fizyczny.

Jeśli cierpisz na niedobór ryboflawiny, kup High Five B-Complex Viridian – suplement diety, który zawiera nie tylko witaminę B2, ale też inne witaminy z grupy B. Polecamy również Vitamin B Complex Health Labs – kompleks witamin z grupy B dostępny w korzystnej cenie na Medonet Market.

Ryboflawina – w czym można ją znaleźć

Ryboflawina jest łatwo przyswajalna z pokarmów, choć może tracić część swoich cennych właściwości, np. pod wpływem światła słonecznego lub gotowania produktu w zbyt dużej ilości wody. Witaminę B2 można znaleźć w mięsie wieprzowym, wątróbce z kurcząt, wątrobie wołowej, drożdżach piekarskich, jajkach, zarodkach pszennych, mleku, serach (białym i żółtym), bananach, szpinaku, brokułach, płatkach owsianych, kaszy gryczanej, rybach, ziemniakach, jabłkach, pomarańczach, orzechach laskowych, płatkach kukurydzianych, grochu, fasoli, migdałach, natce pietruszki, pełnoziarnistym pieczywie.

Chcesz uzupełnić poziom witaminy B2, a przy okazji również innych witamin z grupy B? Na Medonet Market kupisz w atrakcyjnej cenie N°1 Complex B – kompleksowy zestaw witamin z grupy B.

Ryboflawina wchodzi też w skład Herbatki Fix dla włosów, skóry i paznokci, którą kupisz w Zestawie Ziołowa uroda zawierającym dodatkowo szampon ze skrzypem polnym oraz kapsułki z drożdżami i pokrzywą.

Ryboflawina – barwnik

Ryboflawina, czyli E101, to naturalny barwnik spożywczy. Nie jest szkodliwy dla zdrowia, a dodawany do żywności może nie tylko nadać pożądany kolor, ale także podnieść jej wartość odżywczą. Ryboflawinę E101 można znaleźć na przykład w przetworach z czerwonych owoców, occie, oleju, deserach, lodach, serach topionych, serach pleśniowych, sosach, musztardzie, herbatnikach, wafelkach, płatkach śniadaniowych, produktach dietetycznych, produktach zbożowych. E101 występuje jako krystaliczny proszek. Ma barwę żółtą lub żółtopomarańczową. Nie zmienia smaku potraw, do których jest dodawana. Ma dość charakterystyczny, wyraźny zapachŹródło artykułu

Udostępnij