Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Neuro-Kids – z myślą o dzieciach i dla dzieci Legnica

Neuro-Kids – z myślą o dzieciach i dla dzieci Legnica


W Legnicy działa nowa placówka, która zajmuje się terapią dzieci na wielu płaszczyznach jednocześnie. Jak mówią założycielki, podopieczni podczas terapii uzyskują pomoc nie wybiórczo w związku z jedną założoną już dysfunkcją, ale wielorako. To nie tylko pomoc logopedyczna, psychologiczna, pedagogiczna, fizjoterapia czy integracja sensoryczna dla dzieci, ale też warsztaty dla rodziców i opiekunów. Specjaliści tej placówki niosą pomoc najmłodszym w wieku już od niemowlaka do nastolatka zarówno w obrębie niepełnosprawności fizycznych, jak i intelektualnych.

Centrum Terapii i Wspierania Rozwoju Neuro-Kids w Legnicy powstało z pasji pracy z dziećmi i marzenia, dwóch kobiet, żeby stworzyć miejsce, w którym dzieci będą zaopiekowane w każdej dziedzinie, w której tego potrzebują. Kompetentnie, spójnie, całościowo, z radością i zaangażowaniem. – Chcemy, by w naszej placówce opieka była kompleksowa, by patrzeć na dziecko holistycznie i dostosowywać terapie do problemu, a nie problem do terapii.

Tylko wspólne działanie wielu specjalistów, całościowe podejście oraz szacunek do dziecka i rodzica, a także miła i przyjazna atmosfera, pozwolą na osiągnięcie najlepsze z możliwych, efekty. Bardzo ważne dla nas jest, by dzieci z chęcią uczestniczyły w zajęciach, by nie były one dla nich karą, czy uciążliwą koniecznością – mówi Joanna Palczewska, fizjoterapeutka, terapeutka NDT Bobath. – W naszym Centrum skupiamy specjalistów, którzy myślą podobnie i chcą podobnie jak my działać. Zajmujemy się dziećmi z różnymi problemami. Od niepełnosprawności fizycznych, intelektualnych, przez zaburzenia integracji sensorycznej, zaburzenia mowy aż po dzieci które mają problemy w nauce, w zachowaniu czy w interakcji z rówieśnikami lub rodzicami.

W Centrum oferujemy Fizjoterapię dzieci i niemowląt, prowadzoną głównie metodą NDT Bobath, zajęcia z Integracji Sensorycznej, która ma kluczowe znaczenie przy stymulacji centralnego układu nerwowego i przygotowywaniu go do prawidłowego rozwoju, oraz terapie: logopedyczną, pedagogiczną, psychologiczną, terapię ręki. Będziemy tworzyć szereg warsztatów dla rodziców, zarówno z dziedziny integracji sensorycznej, jak i fizjoterapii, po to by pomóc rodzicom wspierać rozwój swoich pociech. Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci, w każdym wieku.

Służymy pomocą rodzicom i opiekunom, którzy mają wątpliwości i niepokoje związane ze stanem zdrowia swoich pociech. Jesteśmy po to, by pomagać – dodaje Olimpia Wieruszewska, pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju, terapeuta ręki. Obie panie serdecznie zapraszają do siedziby przy ul. Biskupiej 1 w Legnicy.

W razie większej ilości pytań można dzwonić pod numer 881 713 026 lub znaleźć informacje na stornie https://neuro-kids.pl albo też na profilu Centrum Terapii i Wspierania Rozwoju Neuro-Kids na facebooku.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Neuro-Kids – z myślą o dzieciach i dla dzieci. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku “zgłoś”.Źródło artykułu

Udostępnij