Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Oświęcim, Osiek. Szósty Bieg na Molo dla Oliviera Mazurkiewicza. Na dalsze leczenie 9-latka uczestnicy podarowali ponad 11 tys. zł [ZDJĘCIA]

Oświęcim, Osiek. Szósty Bieg na Molo dla Oliviera Mazurkiewicza. Na dalsze leczenie 9-latka uczestnicy podarowali ponad 11 tys. zł [ZDJĘCIA]


To był dzień pełen sportowych wrażeń, walki z samym sobą, ale przede wszystkim uśmiechu i chęci pomocy 9-letniemu Olivierowi Mazurkiewiczowi z Osieka. Na dalszą rehabilitację chłopca, dzięki fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy, sponsorom, a przede wszystkim biegaczom, udało się zebrać ponad 11 tys. zł. Zobaczcie zdjęcia z niedzielnego wydarzenia (3 października 2021 r.) na osieckim Molo (pow. oświęcimski).
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo – naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Bieg na osieckim Molo zawsze w szczytnym celu – dla niepełnosprawnych dzieci

– Dziękujemy Wam z całego serca za tak liczne przybycie i udział w biegu! Jesteście naszymi Bohaterami

– podkreślają wolontariusze z oświęcimskiej fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. – Jesteśmy wdzięczni, za cudowną zabawę, najmniejszy uśmiech, najbardziej, że udało nam się wspólnie zebrać ponad 11 tys. zł, które zostaną przekazane na rzecz Olivierka – dodają.

Podczas pięciu edycji Biegu na Molo udało się zebrać łącznie prawie 50 tys. zł. Cała kwota trafiła do podopiecznych fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. Teraz uda się pomóc kolejnemu dziecku.

Mały osieczanin zmaga się z wieloma problemami: wzmożonym napięciem mięśniowym, ma problemy z małą i dużą motoryką, problemy z mową, zaburzenia integracji sensorycznej oraz zaburzenia w rozwoju społecznym, dlatego wymaga stałej rehabilitacji oraz terapii (logopedycznej, SI, specjalistycznych masaży neurostymulacyjnych), aby mógł jak najlepiej funkcjonować.

Od jakiegoś czasu Oli korzysta raz w miesiącu z 12-godzinnej sesji w komorze normobarycznej, dzięki niej znacznie poprawiła się wydolność i koncentracja chłopca. Ma ona również zbawienny wpływ na jego wzmożone napięcie mięśniowe. Kiedyś godzinny spacer po lesie był dla Olivierka sporym wysiłkiem, dzisiaj dzięki komorze w końcu może cieszyć się dłuższymi spacerami z mamą.

– Niestety koszty terapii w komorze normobarycznej są spore i bardzo obciążają budżet mamy Oliviera

– mówią wolontariusze z MOWP. – Pamiętajmy, że chłopiec wymaga również innych specjalistycznych terapii oraz rehabilitacji oraz stałych kontroli u lekarzy specjalistów, które są również bardzo kosztowne. Postanowiliśmy założyć na Oliviera zbiórkę, z której całość uzbieranej kwoty trafi na subkonto chłopca. Roczny koszt terapii w komorze to 6 tys. zł i właśnie taki roczny pakiet sesji w komorze chcielibyśmy zapewnić Olisiowi – dodają.

Cel został osiągnięty. Jeśli ktoś jeszcze chce pomóc chłopcu, może to zrobić w każdej chwili. Trwa zbiórka na pomagam.pl.
Zbiórka TUTAJ.

FLESZ – Nowe narzędzie do walki z wirusami!

WideoŹródło artykułu

Udostępnij