Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

„Jestem zmuszona zwrócić się o pomoc do Państwa”

„Jestem zmuszona zwrócić się o pomoc do Państwa”


„Wasz 1% to dla mnie droga do samodzielności. Dziękuję, Wasz Błażko” – czytamy w opublikowanym w Internecie apelu o pomoc. Te słowa wypowiada za Błażeja mama, bo on, chociaż ma już 4 lata, nie mówi. Nie może też chodzić, a najbardziej cierpi z powodu lekoopornej padaczki. 

Mama, Michalina Jarzyńska, która Błażeja i jeszcze jedno dziecko wychowuje samotnie, poprosiła o pomoc w zebraniu środków na bardzo kosztowną rehabilitację niepełnosprawnego syna.

– Błażej jest 4-letnim chłopcem; na co dzień jest pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem – opisuje mama. – Niestety od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, jest to postać mieszana o podłożu niedotleniowo-niedokrwiennym.

Codzienność Błażki, to rodzinne zdrobnienie od jego imienia, nie należy do łatwych.

– Synek obecnie porusza się na specjalistycznym wózku, gdyż sam nie jest w stanie chodzić. Cierpi również na autyzm wczesnodziecięcy i nie mówi – opowiada Michalina Jarzyńska. – Najgorszą postawioną mu diagnozą jest padaczka lekooporna pod postacią zespołu Lennoxa-Gastauta – dodaje.

To wszystko oznacza konieczność objęcia chłopca różnorodną, specjalistyczną opieką medyczną. Rehabilitacyjna, ortopedyczna, neurologiczna, genetyczna, endokrynologiczna, okulistyczna, logopedyczna – wizyt w tych wszystkich poradniach potrzebuje Błażej. To naprawdę dużo kosztuje i przerasta możliwości mamy, samotnie wychowującej dwoje dzieci. 

– Sama nie jestem w stanie mu tego zapewnić. Dlatego jestem zmuszona zwrócić się o pomoc do Państwa – apeluje pani Michalina.

W Internecie, na portalu zrzutka.pl pod tym linkiem: Rehabilitacja i leczenie Błażeja ruszyła zbiórka. Jej cel to zebranie 50 tys. zł. Błażejowi możecie też przekazać 1% swojego podatku – szczegóły na plakacie poniżej.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: archiwum prywatne.Źródło artykułu

Udostępnij