Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Strażniczka graniczna pisze romanse. „Nie ma takiej rzeczy, której kobieta nie mogłaby dźwignąć”

Strażniczka graniczna pisze romanse. „Nie ma takiej rzeczy, której kobieta nie mogłaby dźwignąć”


Monika Skabara zawsze chciała pracować w służbach mundurowych. Choć na co dzień strzeże polskiej granicy, to wytchnienie znalazła w literaturze. I wcale nie chodzi o to, że pasjami czyta książki. Ona je pisze i to z dużym sukcesem.

Strażniczka graniczna

Monika Skabara nie miała wątpliwości, że to mundur jest jej zawodowym przeznaczeniem.

– To jest spełnienie marzeń – wyznaje. – Do policji byłam trochę za niska, więc mnie to z automatu zdeklasowało w przedbiegach, natomiast do straży się udało. Praca w służbach mundurowych nie jest dla każdego. Trzeba mieć silny kręgosłup i naprawdę silny charakter, bo z różnymi sytuacjami przychodzi się zmierzyć – zaznacza.

Pisanie stało się dla niej odskocznią od codzienności.

– Na początku pisałam tylko dla siebie, ale potem pomyślałam sobie, że fajnie by było, żeby w polskiej literaturze pojawiła się taka konkretna baba – wyznaje. – Chciałabym o takich bohaterkach pisać, które idą przez życie i mimo piętrzących się problemów, nie poddają się – dodaje.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Autorka romansów

Monika jest wierną fanką romansów i sama tworzy w tym gatunku. Ostatnio jednak zdecydowała się na śmiały krok i wprowadziła do swojej historii dziewczynkę w spektrum autyzmu, którą wzorowała na swojej córce.

– Ktoś mi kiedyś powiedział, że mi bardzo współczuje tego, że mam dzieci autystyczne. Nie ma czego – przyznaje. – Przez to, że dzieci wymagają trochę więcej, wydaje mi się, że to macierzyństwo jest dużo bardziej świadome.

Jak sama zaznacza, dla kobiet nie ma rzeczy niemożliwych.

– Powiedzenie, że siła jest kobietą, jest naprawdę bardzo mocno osadzone w tych czasach. Nie ma takiej rzeczy, której kobieta nie dałaby rady dźwignąć. Zwłaszcza, jeżeli jest mamą – podsumowuje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVNŹródło artykułu

Udostępnij