Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Nowotwory leczą wlewami wody utlenionej i witamin. RPP grozi ogromną karą

Nowotwory leczą wlewami wody utlenionej i witamin. RPP grozi ogromną karą


  • RPP uznał, że przychodnia narusza prawa pacjentów stosując metody lecznicze o niesprawdzonej skuteczności
  • Okazuje się, że placówka leczy wlewami wody utlenionej i witamin. boreliozę, nowotwory i choroby oczu
  • Rzecznik Praw Pacjenta oparł swoje stanowisko na opiniach ekspertów: konsultantów z dziedzin dermatologii i wenerologii, okulistyki i onkologii klinicznej oraz farmakologii klinicznej
  • Stosowanie wlewów zawierających witaminy, w tym wit. C, witaminy z grupy B, wodę utlenioną, ozonowanie w przypadku schorzeń dermatologicznych nie ma żadnego uzasadnienia medycznego

Sprawdź: Krótszy okres zasiłkowy, mniejszy zasiłek chorobowy i L4 po nowemu. Przed nami rewolucja w ZUS

Wlewy z wody utlenionej i witaminy C. Przychodnia leczy tak boreliozę, nowotwory i choroby oczu

Leczą wlewami wody utlenionej i witamin

Jak podało Biuro Rzecznika Praw Pacjenta wydał on kolejną decyzję uznającą praktyki stosowane przez jedną z przychodni za naruszające zbiorowe prawa pacjentów w sprawie metod leczniczych o niesprawdzonej skuteczności.

Rzecznik Praw Pacjenta uznał, że podmiot leczniczy stosujący produkty lecznicze zawierające witaminę C, B oraz wodę utlenioną w postaci wlewów u pacjentów z rozpoznaniem chorób onkologicznych, z chorobami okulistycznymi oraz u pacjentów z boreliozą, narusza zbiorowe prawo pacjentów do świadczeń zdrowotnych, odpowiadających wymaganiom aktualnej wiedzy medycznej, o którym mowa w art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta – czytamy w informacji podanej na stronie RPP.

Sprawdź: MZ zapowiedział podwyżki. Tyle teraz zarabia pielęgniarka, lekarz, ratownik, diagnosta i salowa

Nowe wynagrodzenie pielęgniarek i nowy podział na grupy. Co się zmieni?

Wlewy witamin i wody utlenionej

Rzecznik Praw Pacjenta oparł swoje stanowisko na opiniach ekspertów: konsultantów z dziedzin dermatologii i wenerologii, okulistyki i onkologii klinicznej oraz farmakologii klinicznej.

Zgodnie z opiniami specjalistów:

  • stosowanie witamin jest uzasadnione tylko w przypadku stwierdzenia ich niedoboru.
  • stosowanie preparatów witamin, w tym witaminy C w dużych dawkach oraz witamin z grupy B, jak również wody utlenionej w ocenie Konsultanta Wojewódzkiego nie ma uzasadnienia medycznego w rozumieniu schorzeń okulistycznych,
  • stosowanie wlewów zawierających witaminy, w tym wit. C, witaminy z grupy B, wodę utlenioną, ozonowanie w przypadku schorzeń dermatologicznych nie ma żadnego uzasadnienia medycznego (…)

Stosowanie wlewów dożylnych z takich substancji, jak woda utleniona, jest niebezpieczne dla zdrowia i może wiązać się z groźnymi, a czasami wręcz śmiertelnymi powikłaniami, takimi jak ostry przełom hemolityczny czy niewydolność wielonarządowa.

Czytaj Ważny kod na L4. Czy pracodawca widzi na zwolnieniu lekarskim rodzaj choroby?

Zwolnienie lekarskie do tyłu. Na ile dni wstecz lekarz może dać L4?

Kara do 500 tys. zł – jeśli przychodnia nie zastosuje się do decyzji RPP

Stosowanie produktów leczniczych poza wskazaniami rejestracyjnymi jest możliwe. Nawet wtedy stosowane terapie powinny jednak odpowiadać aktualnej wiedzy medycznej, a więc skuteczność i bezpieczeństwo stosowania leków poza ww. wskazaniami musi być dowiedzione w rzetelny i wiarygodny sposób.

Rzecznik Praw Pacjenta nakazał podmiotowi leczniczemu zaniechanie stosowania ww. praktyk, które naruszają zbiorowe prawa pacjentów. Brak dostosowania się do decyzji Rzecznika Praw Pacjenta może skutkować nałożeniem kary pieniężnej do 500 tys. zł.

 Sprawdź: Kwarantanna: ile trwa i jaki zasiłek? Najważniejsze ZASADY w listopadzie 2021

Prof. Gut: Lekarze zniechęcający do szczepień powinni być wydaleni z zawoduŹródło artykułu

Udostępnij