Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Jakie są podstawowe keto suplementy na start diety ketogenicznej? – Pabianice

Jakie są podstawowe keto suplementy na start diety ketogenicznej? – Pabianice


Dieta keto cechuje się wysoką skutecznością w odchudzaniu, jednak wymaga również pewnych ustępstw i poświęceń. Aby okazała się ona nie tylko skuteczna, ale i zdrowa, pamiętać powinniśmy o odpowiedniej suplementacji w czasie jej trwania. W związku z wymaganiami diety, pewne składniki odżywcze będziemy bowiem przyjmować w znacznie mniejszej ilości, niż dotychczas – należy zatem je odpowiednio uzupełnić.

Suplementacja na diecie ketogenicznej – co przyjmować?

Suplementy na ketozie muszą być przyjmowane regularnie – w przeciwnym wypadku jakość ich działania zostanie znacząco osłabiona. O jakich suplementach jednak w ogóle mowa?

Przede wszystkim – suplementować należy elektrolity. Najbardziej podstawowym z nich jest sód – wchodząc na dietę ketogeniczną powinniśmy pamiętać, że jego ilość w naszym organizmie ulegnie znacznemu zmniejszeniu. Jeśli nie będziemy suplementować odpowiednich ilości sodu w trakcie keto diety, musimy liczyć się z konsekwencjami takimi, jak zawroty głowy, skurcze, czy obniżenie poziomu energii.

Dobre keto suplementy powinny także zawierać odpowiednią dawkę potasu. Utrzymując jego wysoki poziom w naszym organiźmie, zabezpieczamy się przed utratą masy mięśniowej, przewlekłym zmęczeniem oraz skurczami mięśni.

Bardzo ważne jest także spożywanie magnezu. Niestety, blisko 70% populacji przyjmuje go za mało – nawet, jeśli aktualnie nie prowadzi żadnej konkretnej diety. Dieta ketogeniczna jeszcze bardziej zmniejszy ilość magnezu w naszym organizmie, tymczasem jest on niezbędny do produkowania kwasów tłuszczowych i białek.

Zastanawiając się, jakie suplementy na keto należy bezwzględnie przyjmować, trudno nie wspomnieć o kwasach tłuszczowych Omega 3. Dieta keto bogata w takie kwasy okaże się nie tylko skuteczniejsza, ale i zdrowsza – zwłaszcza, że przeciwdziałają one dolegliwościom związanym z cukrzycą typu II. Przypominamy zaś, że ketogeniczna dieta to jeden z zalecanych sposobów żywienia dla osób chorujących na cukrzycę.

Koniecznie należy przyjmować także preparaty witaminowe – im więcej witamin zawierają, tym lepiej. Szczególnie ważne jest regularne przyjmowanie witamin z grupy B, zwłaszcza że dieta ketogeniczna zakłada zrezygnowanie z produktów zbożowych, które to są jednym z głównych jej źródeł. Tymczasem witaminy z grupy B korzystnie wpływają na układ nerwowy, czy problemy ze wzrokiem, a także zapobiegają depresji czy niedokrwistości. Właśnie ze względów zdrowotnych suplementy na ketozie powinny być bogate w witaminę B.

Keto suplementy powinny także zawierać witaminy C i D. Mają one nie tylko korzystne właściwości zdrowotne, ale pomogą w rzeczywisty sposób podnieść skutecznosć diety. Witamina C, przykładowo, jest doskonałym spalaczem tłuszczu. Natomiast witamina D reguluje gospodarkę wapnia i potasu, a także wspomaga układ mięśniowy.

Jakie skutki dla organizmu mają keto suplementy?

Suplementacja na diecie ketogenicznej jest niezbędna, aby nasz organizm pracował prawidłowo. Zaleca się przyjmowanie suplementów diety, lub spożywanie pokarmów zawierających wyżej wymienione składniki. Niestety, dieta ketogeniczna bez jednoczesnej suplementacji praktycznie mija się z celem. Suplementy na ketozie pomogą między innymi w:

  • łatwiejszym przejściu przez fazę keto adaptacji
  • utrzymaniu odpowiedniego poziomu elektrolitów
  • zmniejszeniu skutków tak zwanej keto grypy
  • ochronie serca, mózgu i odporności
  • przemianach metabolicznych
  • zmniejszeniu uczucia zmęczenia, zwłaszcza po aktywności fizycznej
  • wyeliminowaniu z diety słodkich przekąsek (zmniejszając na nie ochotę).

Poprawna suplementacja jest niezbędna, jeśli dieta keto ma ostatecznie okazać się skuteczna. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze warto skonsultować się z dietetykiem. Odpowie on na wszelkie pytania dotyczące diety ketogenicznej, a także pomoże dobrać odpowiednie dla nas suplementy.

Źródło:

https://dieta-ketogeniczna.com/

https://ketowariatka.pl/Źródło artykułu

Udostępnij