Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Jak dbać o włosy zimą? Błędy w pielęgnacji, przez które twoje włosy źle wyglądają

Jak dbać o włosy zimą? Błędy w pielęgnacji, przez które twoje włosy źle wyglądają


O włosy powinno się dbać cały rok, jednak okres zimowy szczególnie negatywnie na nie wpływa. Zimny wiatr, mróz, częste zmiany temperatury, czy suche powietrze w pomieszczeniach sprawiają, że włosy staja się matowe, łamliwe i niesforne.

Czynniki atmosferyczne panujące na zewnątrz oraz warunki, w których przebywamy w pomieszczeniach, nie są najlepsze dla włosów i skóry głowy. Siarczysty mróz nie zaszkodzi, aż tak bardzo włosom, jak skórze głowy. Podczas minusowej temperatury gruczoły łojowe pracują wolniej, przez co głowa jest pozbawiona naturalnej warstwy tłuszczu, która ją chroni. Włosy stają się słabsze, bardziej łamliwe i matowe. Zimno sprawia także, że naczynia krwionośne się zwężają, przez co mieszki włosowe są mniej odżywione, a włosy zaczynają wypadać.

Przeczytaj:

Bardzo ważnym elementem pielęgnacji włosów zimą jest ich odpowiednie nawilżanie. Nie warto rezygnować w tym czasie z odżywek. Powinny one być nakładane po całej długości włosów, nie zapominając o końcówkach. W przypadku masek warto po ich aplikacji nałożyć czepek lub ciepły ręcznik. Wtedy składniki aktywne będą mogły lepiej wniknąć we włosy. Dobrym pomysłem będzie także olejowanie. Zabieg ten można z powodzeniem wykonać w domowym zaciszu, używając np. oleju kokosowego. Olejowanie można zrobić przed myciem włosów lub przed snem i zostawić na całą noc.

Jak dbać o włosy zimą i czego absolutnie nie robić? Wskazówki znajdziecie w naszej galerii

WideoŹródło artykułu

Udostępnij