Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Galeria Dębicka wprowadza Ciche Godziny

Galeria Dębicka wprowadza Ciche Godziny


W trosce o wszystkich klientów, w każdy wtorek w godzinach 15:00 – 17:00 w częściach wspólnych Galerii Dębickiej oraz w wybranych sklepach będą obowiązywać CICHE GODZINY. To szczególne udogodnienie dedykowane jest osobom ze spektrum autyzmu.

Dębicka galeria postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom wszystkich klientów. W związku z czym od najbliższego wtorku na jej terenie obowiązywać będą tzw. ciche godziny.

W godzinach od 15. do 17. zostanie wyciszona muzyka, a światła przyciemnione. W częściach wspólnych częściowo wygaszone zostaną ekspozycje i wyłączone ekrany reklamowe. W tym czasie nie będą także emitowane komunikaty reklamowe.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 osób, co oznacza, że w naszym kraju życie 400 000 osób z autyzmem. Ale tu liczby się nie kończą, bo oprócz osób ze spektrum, są jeszcze ich rodzice, rodzeństwo, opiekunowie, co sprawia, że autyzm dotyczy nawet 3 mln osób w Polsce. Każda z nich prowadzi codzienne życie, korzysta z miejsc publicznych, robi zakupy w pobliskich sklepach. Aby wyjść im naprzeciw, Galeria Dębicka włącza się do akcji “Ciche Godziny”. Ty też możesz!

WideoŹródło artykułu

Udostępnij