Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

W Żarach nie będzie miejskiego Sylwestra. Mieszkańcy nie zgodzili się także na pokaz sztucznych ogni

W Żarach nie będzie miejskiego Sylwestra. Mieszkańcy nie zgodzili się także na pokaz sztucznych ogni


Władze miasta zapytały mieszkańców o zdanie w sprawie pokazu sztucznych ogni w Sylwestra. Pod postem na profilu FB miasta wypowiedziało się kilkaset osób. Większość z nich nie chciała fajerwerków.

Nie będzie miejskiego Sylwestra w Żarach. Miasto nie chce organizować imprezy dla mieszkańców z powodu obostrzeń pandemicznych. Niestety nie będzie także pokazu fajerwerków, który od lat przyciągał na żarski Rynek tłumy. Władze zapytały mieszkańców o opinię w sprawie pokazu sztucznych ogni. Zdecydowana większość osób, które wypowiedziały się od postem na profilu żarskiego Ratusza, była na „nie”. Stąd ostateczna decyzja by pokazu nie organizować.

Mieszkańcy nie zgadzają się na hucznego Sylwestra głównie z powodu zwierząt cierpiących w czasie podobnych pokazów. Wrażliwe na wystrzały są też m.in. autystyczne dzieci, osoby starsze czy schorowane. Miasto namawia do tego by zrezygnować z indywidualnego używania fajerwerków. Zachęca też do wsparcia Stowarzyszenia APORT, które od lat współpracuje z Miejskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach.
ŻARSKIE STOWARZYSZENIE OCHRONY ZWIERZĄT „APORT”
nr konta do dobrowolnych wpłat na zwierzaki:
11203000451110000002855490

Żarska policja apeluje o rozwagę w czasie sylwestrowej zabawy

Wideo

Źródło artykułu

Udostępnij