Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Na terapię małej Laury potrzeba 120 tysięcy złotych. Pomożesz?

Na terapię małej Laury potrzeba 120 tysięcy złotych. Pomożesz?


Czteroletnia Laura nie ma łatwego dzieciństwa. Potrzebuje pomocy rodziców przy podstawowych, codziennych czynnościach. Na terapie potrzeba 120 tys. złotych.

Nasza 4-letnia córeczka Laura ma zdiagnozowany autyzm. Wiąże się to z wieloma zaburzeniami, które w znacznym stopniu utrudniają normalne funkcjonowanie. Rokowania są dobre – wiemy, że można dużo zdziałać, ponieważ według testów Laura wykazuje ponadprzeciętną inteligencję w zakresie logicznego myślenia. Jednak leczenie – terapie są bardzo kosztowne.

– piszą na stronie zbiórki na zrzutka.pl jej rodzice, Karolina i Cezary Bartoszewicz.

Leczenie Laurki obejmuje: terapię słuchu Tomatisa/Johansena, Trening Umiejętności Społecznych, terapię ręki, integrację sensoryczną,
rehabilitację, hipoterapię, dogoterapię, arteterapię, sensoplastykę, konsultacje psychologa, psychiatry, neurologa, neurologopedy, logopedy i osteopaty, a także specjalistyczne zajęcia na basenie dla dzieci z autyzmem.

Niestety, Laura wielu podstawowych czynności nie potrafi wykonać samodzielnie. Nie może się ubrać, jest karmiona przez rodziców. Doświadcza stanów lękowych i ataków paniki. Wykazuje nadwrażliwość na dźwięki, na dotyk czy na jakiekolwiek zmiany.Źródło artykułu

Udostępnij