Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Laura ma autyzm. Na leczenie potrzeba 120 tysięcy złotych, trwa zbiórka

Laura ma autyzm. Na leczenie potrzeba 120 tysięcy złotych, trwa zbiórka


Czteroletnia Laura nie może cieszyć się normalnym dzieciństwem. Ma autyzm, któremu towarzyszą inne zaburzenia rozwojowe. Na leczenie potrzeba 120 tys. złotych.

Nasza 4-letnia córeczka Laura ma zdiagnozowany autyzm. Wiąże się to z wieloma zaburzeniami, które w znacznym stopniu utrudniają normalne funkcjonowanie. Rokowania są dobre – wiemy, że można dużo zdziałać, ponieważ według testów Laura wykazuje ponadprzeciętną inteligencję w zakresie logicznego myślenia. Jednak leczenie – terapie są bardzo kosztowne.

– piszą na stronie zbiórki na zrzutka.pl jej rodzice, Karolina i Cezary Bartoszewicz.

Leczenie Laurki obejmuje: terapię słuchu Tomatisa/Johansena, Trening Umiejętności Społecznych, terapię ręki, integrację sensoryczną,
rehabilitację, hipoterapię, dogoterapię, arteterapię, sensoplastykę, konsultacje psychologa, psychiatry, neurologa, neurologopedy, logopedy i osteopaty, a także specjalistyczne zajęcia na basenie dla dzieci z autyzmem.

Niestety, Laura wielu podstawowych czynności nie potrafi wykonać samodzielnie. Nie może się ubrać, jest karmiona przez rodziców. Doświadcza stanów lękowych i ataków paniki. Wykazuje nadwrażliwość na dźwięki, na dotyk czy na jakiekolwiek zmiany.Źródło artykułu

Udostępnij