Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Autyzm – w szkole i w rodzinie

Autyzm – w szkole i w rodzinie


Ponad 100 osób wzięło udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Autyzm – w szkole i w rodzinie”, która odbyła się online w czwartek, 29 kwietnia.

Konferencję po raz szósty organizował Zespól Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu. W tym roku ze względu na obecnie panujące obostrzenia konferencja odbyła się w formie zdalnej. Celem spotkania jest propagowanie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu. W tym roku szczególnie ważne było pokazanie różnych spojrzeń na funkcjonowanie dziecka ze spektrum autyzmu w szkole i w rodzinie.

– Konferencja się udała. Wiadomo forma online jest o wiele trudniejsza w odbiorze dla prowadzących i uczestników. Wydaje mi się, że tematy były na tyle interesujące i każdy znalazł coś dla siebie – mówiła Ewa Pucułek, koordynatorka konferencji.

Podczas konferencji nauczyciele oraz rodzice mogli dowiedzieć się, jak mogą wspierać uczniów ze spektrum autyzmu w placówce oświatowej. Mówiła o tym Angelika Łasocha z Autyzm Startup!:

Jak podkreśliła Angelika Łasocha, ważne jest też wsparcie oraz współpraca rodziców z nauczycielami:

Z kolei Ewelina Młynarczyk-Karabin z Akademii Pedagogiki Specjalnej opowiedziała o różnicach diagnostycznych między chłopcami a dziewczynkami:

Ewelina Młynarczyk-Karabin mówiła również o tym, na jakie zachowania u dziewcząt powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę:

Konferencja organizowana jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacyjno-Rehabilitacyjnym „Do Celu”. Patronem medialnym wydarzenia było Radio Plus Radom.

Źródło artykułu

Udostępnij