Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Badania nad autyzmem

Wspieranie sprawiedliwości opartej na czerni, niepełnosprawności i innych rodzajach niepełnosprawności


Logo HEARD, z akwarelowymi dłońmi podpisującymi litery "HEARD" na białym tle. Na dłonie nałożone są czarne litery blokowe z napisem "HEARD". Na białą skalę symbolizującą sprawiedliwość nałożona jest "A" w centrum.
[image: The HEARD logo, with aqua-colored hands signing the letters „HEARD” against a white background. Superimposed on the hands are black block letters spelling „HEARD”. A white scale symbolizing justice is superimposed on the „A” in the center.]

Kerima Çevik

Spędziłem dobrą część mojego życia zaniepokojony o autystycznych dorosłych, którzy są ocalałych z katastrofalnych spotkań z naszego systemu wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Ludzie tacy jak Arnaldo Rios Soto, Neli Latson, i Darius McCollum. Neli Latson jest wreszcie wolny ale zapłacił gorzką cenę za przestępstwo siedzenia przed swoją lokalną biblioteką. Głusi i niepełnosprawni ludzie uwięzieni w systemach, których nie powinni byli być częścią, mają niewiele opcji i cenną pomoc, chyba że ich historie staną się częścią naszego cyklu informacyjnego.

Chciałem być częścią wszelkich wysiłków, aby im pomóc. Więc kilka miesięcy temu, dołączyłem do zarządu HEARD, organizacja abolicjonistyczna kierowana przez Czarnych i niepełnosprawnych. Nie mając praktycznie żadnych funduszy, HEARD wykonuje ważną pracę, której nikt inny nie wykonuje.
  • HEARD działa bezpośrednio na rzecz uwięzionych Głuchych i niepełnosprawnych. i często jest w ogóle jedynym źródłem odpowiednich kulturowo i językowo usług dla osób Głuchych w więzieniach.
  • They also kształcą znacznie większe, lepiej finansowane organizacje oraz
  • ułatwić komunikację między nimi a osobami niepełnosprawnymi Głuchymi osadzonymi w zakładach karnych, co doprowadziło do wielu ważnych i udanych pozwów zbiorowych, które nigdy nie zostałyby wniesione w innym przypadku.
  • They also walczą z niesłusznymi wyrokami. oraz
  • Używają wszelkich narzędzi, by sprowadzić ludzi do domu.i
  • Następnie, aby wspierać ich i ich rodziny, gdy już wrócą do domu.
  • Jednym z nowych, ekscytujących programów, które HEARD rozwija, jest kompleksowy uzdrawiający program powrotu do sprawiedliwości dla osób niesłyszących/niepełnosprawnych. Jest to program, który jest trauma-informed i kulturowo/lingwistycznie odpowiedni. Obejmuje ona szkolenie osób zajmujących się zdrowiem psychicznym jak efektywnie pracować z byłymi więźniami, zapewnienie wsparcia społecznego, wypożyczanie sprzętu technicznego i zapewnianie dostępu do Internetu, oraz pomagając ludziom stać się edukatorami rówieśniczymi, tłumaczami społeczności i moderatorami.

Co więcej, HEARD zajmuje się rzeczywistością, w której większość zasobów edukacji politycznej nie jest dostępna dla ludzi, którzy są Głusi lub którzy noszą etykietę niepełnosprawności intelektualnej lub rozwojowej. HEARD zmienia ten stan rzeczy, opracowywanie zasobów na temat zniesienia więzień przez i dla osób głuchych/niepełnosprawnych.

Kiedy planujesz swoje datki na koniec roku, mam nadzieję, że dasz tak hojnie, jak tylko możesz, na HEARD. I don’t think SŁUCHAJ uzyskała wystarczające uznanie i fundusze na swoją pracę, a to niewiarygodne, jak wiele mimo to zrobiła – nie mam wątpliwości, że z większymi zasobami będzie miała jeszcze większy wpływ. Z naszą pomocą mogłaby dotrzeć do znacznie większej liczby osób głuchych i niepełnosprawnych przebywających w więzieniu lub powracających do domu. Moim osobistym celem jest zebranie co najmniej $5,000 dla HEARD do końca roku i planują dać $1000 sam. Niezależnie od tego, czy możesz dać, czy nie, mam nadzieję, że będziesz również śledzić HEARD na social media i wzmocnić sygnał ich pracy.

Dziękuję, pozostań bezpieczny i zdrowy przez cały ten sezon wakacyjny!

Źródło

Udostępnij