Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Władysław Chustak, czyli Superbohater Władzio z Kościerzyny poważnie choruje. Trwa zbiórka na jego leczenie

Władysław Chustak, czyli Superbohater Władzio z Kościerzyny poważnie choruje. Trwa zbiórka na jego leczenie


Władysław Chustak, znany lepiej jako Superbohater Władzio, za kilka tygodni będzie świętować drugie urodziny. Zanim to nastąpi, czeka go poważna operacja, a także szereg rehabilitacji. Koszty leczenia są ogromne. Rodzice utworzyli więc zbiórkę i zwracają się do ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc.

Władysław Chustak, czyli bohater fanpage’a Superbohater Władzio, 25 marca będzie świętować drugie urodziny. Jak możemy przeczytać w sieci, chłopczyk zmaga się m.in. z poważną wadą serca, o czym jego mama, Anna Perszewska, dowiedziała się w 28 tygodniu ciąży.

Gdy byłem w brzuszku tak bardzo chciałem urosnąć i mieć wiele sił, że zapomniałem, że biorę ją przecież od mamy. Mama z powodu silnej anemii musiała mieć przetaczaną krew i właśnie tuż przed tym ,,zabiegiem,, w USG pan doktor zauważył nieprawidłowości w moim serduszku.

Pamiętam, że mama ciągle powtarzała pytanie: ale po porodzie syn będzie miał operacje i będzie wszystko dobrze? Lekarze nie odpowiadali, nie wiedzieli co to za wada i jakie będzie postępowanie. Tego dowiedzieliśmy się później, będąc na USG w Gdańsku wykonanym przez Pana doktora kardiologa Chojnickiego.

Wtedy również padły słowa o możliwych innych chorobach, które przy mojej wadzie serca mogą występować. Tym mama się nie przejmowała, najważniejsze dla niej było moje serduszko. Ciągle mi powtarzała, że jestem jej całym światem i ze wszystkim sobie poradzimy.

Władek urodził się z wadą wrodzoną serduszka AVC i VSD. To pociągnęło za sobą kilka niezbędnych zabiegów kardiologicznych oraz operację.

Poza problemami z serduszkiem rozpoznano również trisomię chromosomu 21, czyli zespół Downa. Jak Państwo wiecie jest to zespół chorobowy, za którym idzie szereg problemów zdrowotnych – czytamy na stronie sercadlamaluszka.pl.

Chłopiec jest pod stałą opieką lekarzy — w tym m.in. kardiologów, neurologa, genetyka oraz okulisty. Jak podkreśla jego mama, Anna Perszewska, mimo wielu trudności, nie traci optymizmu.

– Dla mnie Władek jest oczkiem w głowie – komentuje mama Władka w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim. – Mimo wszystko się uśmiecha. Jest naprawdę bardzo pogodnym, fajnym i kontaktowym chłopcem. Zaczepia innych, dzieli się z nimi swoim optymizmem.

Źródło artykułu

Udostępnij