Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

United Oil and Gas rozpoczyna produkcję z odwiertu Al Jahraa-13 w Egipcie

United Oil and Gas rozpoczyna produkcję z odwiertu Al Jahraa-13 w Egipcie


United Oil & Gas poinformował o pomyślnych wynikach testów i rozpoczęciu produkcji z odwiertu rozwojowego Al Jahraa-13 (AJ-13), na koncesji Abu Sennan, na lądzie w Egipcie, którego operatorem jest Kuwait Energy Egypt

Koncesja Abi 2022 r.Koncesja Abu Sennan położona jest w lądowym Egipcie. (Źródło obrazu: United Oil & Gas)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, odwiert AJ-13, będący kontynuacją zakończonego sukcesem odwiertu Al Jahraa-8bezpiecznie osiągnął TD na poziomie 3.840 m, kilka dni przed planowanym terminem i poniżej budżetu. Po wykonaniu pomiarów i interpretacji stwierdzono, że odwiert natrafił na 17,5 m pokładów ropy netto w górnym i dolnym rezerwuarze Bahariya, co jest zgodne z oczekiwaniami sprzed wiercenia.

The Studnia AJ-13 jest piątym i ostatnim odwiertem w Program wierceń Abu Sennan 2021 r.. Urządzenie ECDC-6, wykorzystywane do wykonania odwiertu AJ-13, zostanie teraz przeniesione do rozpoczęcia programu wierceń na 2022 r., począwszy od odwiertu ASD-2. Odwiert ASD-2 jest kontynuacją sukcesu poszukiwawczego, jakim był wykonany w 2021 r. odwiert ASD-1X. Jego celem będzie Zbiorniki Abu Roash w bardziej północnej części tej samej struktury, co ma na celu uzyskanie dostępu do rezerw dodatnich i przyspieszenie wydobycia z tego złoża.

United posiada 22% udziałów roboczych w koncesji Abu Sennan.

Prezes United, Brian Larkin skomentował: “AJ-13 został włączony do eksploatacji w mniej niż osiem dni od zakończenia prac, wykorzystując istniejące urządzenia i generując produkcję oraz przychody dla spółki. Przy początkowej produkcji brutto na poziomie 600 bopd oczekujemy, że spłata odwiertu nastąpi w czasie krótszym niż dziewięć miesięcy, podobnie jak w przypadku poprzednich odwiertów.

“Po wyjątkowym sukcesie wiertniczym osiągniętym w 2021 roku z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie naszego programu wierceń rozwojowych i poszukiwawczych w 2022 roku. Urządzenie ECDC-6 zostanie teraz przeniesione w celu wykonania odwiertu ASD-2, pierwszego odwiertu w naszym programie wierceń na 2022 r., którego rozpoczęcie planowane jest na najbliższe tygodnie.”

Źródło artykułu

Udostępnij