Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Rodzina wściekła po tym, jak autystyczny chłopiec „był przytrzymywany przez pięciu nauczycieli

Rodzina wściekła po tym, jak autystyczny chłopiec „był przytrzymywany przez pięciu nauczycieli


Rodzina autystycznego ośmioletniego chłopca twierdzi, że doznał on trwałego niepokoju po tym, jak był „przytrzymywany” przez pięciu pracowników szkoły.

Incydent miał miejsce 11 października ubiegłego roku, kiedy młody chłopiec doznał tego, co jego nan opisał jako „meltdown” związany z jego autyzmem.

Personel Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Józefa Robotnika, w Kirkby, zadzwonił do swojego dziadka, aby przyjechał po niego, ponieważ nie mogli go uspokoić.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nieznajomy z „niesamowitym” prezentem, by pomóc bezdomnej pielęgniarce

Ale kiedy przybył na miejsce, podobno pokazano mu pokój, w którym zobaczył, że chłopiec jest skrępowany.

Powiedział ECHO: „Poszedłem do recepcji i kazali mi iść do pokoju, i zobaczyłem pięciu nauczycieli trzymających go na łóżku.

„Był jeden na górze, dwóch w środku i dwóch przy jego nogach. Krzyczał i próbował wstać, ale oni spychali go z powrotem na dół.

„Puścili go, a ja sam go przytrzymałem, wtedy się uspokoił; pogarszali sytuację.

„Cierpi na autyzm, ale na tym etapie nie bił innych dzieci ani personelu. Nauczycielki trzymały go tak mocno, że nie mógł się ruszyć.”

Rodzina chłopca od tego czasu usunęła chłopca z St Joseph i mówi, że wykazuje oznaki silnego niepokoju od czasu, gdy to się stało.

Jednak rzecznik szkoły nazwał zarzuty rodziny „bezpodstawnymi” i powiedział, że przeprowadzono dochodzenie.

Jego nan, niezadowolony z odpowiedzi szkoły, powiedział ECHO: „To było zupełnie niepotrzebne.

„To nie musiało się wydarzyć. Dzieci mają się czuć bezpiecznie i pod opieką.”

Rzecznik szkoły powiedział: „St Joseph the Worker jest szczęśliwą i integracyjną szkołą i mamy rozbudowaną sieć wsparcia na miejscu dla wszystkich uczniów, szczególnie tych wymagających dodatkowego wsparcia.

„Ciężko pracujemy, aby promować pozytywne relacje z dziećmi i rodzinami, a każda otrzymana skarga jest traktowana niezwykle poważnie i dokładnie badana zgodnie z polityką skarg Archidiecezji i procedurami ochrony szkoły.

„Zgodnie z procedurami sprawa została zbadana i obecnie została zakończona stwierdzeniem, że zarzut jest bezpodstawny”.

Otrzymuj newslettery z najnowszymi wiadomościami, sportem i co jest na aktualizacjach z. Liverpool ECHO zapisując się tutaj

Źródło artykułu

Udostępnij