Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Reporter sportowy mówi, że autyzm jest „jednym z największych darów, jakie człowiek może mieć”.

Reporter sportowy mówi, że autyzm jest „jednym z największych darów, jakie człowiek może mieć”.


Ethan Hanson dorastał, mając obsesję na punkcie sportów południowej Kalifornii. Marzył o nich w szkole, codziennie czytał obszerną sekcję sportową i niczego bardziej nie pragnął, niż zostać dziennikarzem sportowym. Hanson napisał ostatnio artykuł w Record Searchlight o tym, jak osiągnął ten cel i dlaczego jego autyzm odgrywa dużą rolę w jego sukcesie.

Reporter sportowy mówi, że spędził swoją młodość wyobrażając sobie siebie nazywającego mecze, a kiedy spotkał Hall of Fame Lakers announcer Chick Hearn, to marzenie poczuło się osiągalne. Hearn, jeden z jego idoli, powiedział mu, że jeśli tylko się postara, może zostać nadawcą. Na szczęście posiadał pewne szczególne umiejętności, aby to osiągnąć.

Hanson pisze.,,Każdy mężczyzna i kobieta z autyzmem ma jakąś supermoc. Moją jest moja pamięć. Kiedy brałem do ręki te gazety, mogłem zapamiętać wyniki i statystyki.

„Inne dzieci wyśmiewały się ze mnie w podstawówce, bo to wszystko, o czym kiedykolwiek mówiłem. Nie wiedziałem nic o Spongebob Squarepants, ale mogłem godzinami rozmawiać o Shaq i Kobe, rozgrywającym USC Carson Palmer i dlaczego Dodgersi nie mogli pokonać Giants.”

Ta umiejętność zabrała go daleko, ponieważ pokrył ponad 200 wydarzeń sportowych w latach 2011-2019 przed rozmową kwalifikacyjną o swoją pierwszą pełnoetatową pracę w Record Searchlight w Redding. Twierdzi, że był bardzo zdenerwowany i nie potrafił prawidłowo wypowiadać swoich myśli. Nawet źle wymawiał nazwy regionów. Pomimo zdenerwowania, prowadzący rozmowę byli pod wrażeniem i dali mu pracę.

FOTO: ADOBE STOCK/ALIAKSEI

Choć mówi, że zmaga się z głośnymi dźwiękami i stłoczeniem z ludźmi w niektórych zatłoczonych miejscach, radzi sobie. Od czasu zatrudnienia pokonał także silny strach przed prowadzeniem samochodu i zdobył prawo jazdy, dzięki wskazówkom profesora z college’u, który doradzał mu jak pokonać nadmierną stymulację. Powiedział, że to ostatnia rzecz, która powstrzymuje go od niezależnego życia.

Pomimo pewnych wyzwań, jakie stawiał jego autyzm, uważa on również, że jest to ogromna część tego, co sprawiło, że odniósł sukces.

Pisze on.,,Bycie autystą nie jest przekleństwem. Jest to jeden z największych darów, jakie człowiek może mieć. Mój, zapamiętywanie, jest krytyczny dla mojej pracy, ponieważ mogę wziąć to, co widzę z gry lub tematu i malować obraz z moim piśmie. Kocham swoją pracę i każdego dnia budzę się szczęśliwy. Kocham dziennikarstwo sportowe i tę społeczność.”

FOTO: ADOBE STOCK/EDOJOB

Jeśli chciałbyś przeczytać więcej o inspirującej historii Hansona, odwiedź stronę Record Searchlight’s strona internetowa.

Source link

Udostępnij