Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Przegląd prasy 13.01.2022 Giżycko. Zobacz wczorajszą prasówkę, poznaj najważniejsze informacje z Giżycka

Przegląd prasy 13.01.2022 Giżycko. Zobacz wczorajszą prasówkę, poznaj najważniejsze informacje z Giżycka


Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 12.01, w Giżycku. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Czy szczepienie na COVID-19 zaburza cykl miesiączkowy? Czy wpływa na kobiecą płodność? Mamy wyniki badań!”?

Prasówka Giżycko 13.01: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Czy szczepienie na COVID-19 zaburza cykl miesiączkowy? Czy wpływa na kobiecą płodność? Mamy wyniki badań!

Inaczej niż objawy samego COVID-19, działania uboczne stosowanych przeciwko niemu szczepionek są częstsze u kobiet. Niepożądane skutki dotyczą m.in. gospodarki hormonalnej, jednak naukowcy uspokajają, że są one nieznaczne i nietrwałe. Sprawdzamy, czy szczepienie na koronawirusa zaburza cykl miesiączkowy i płodność u kobiet – oto wyniki dostępnych oraz najnowszych badań.

Lubisz zniżki?

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 13.01 Giżycko: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników w Giżycku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zatrucie sporyszem wciąż możliwe, a zagrożeniem są leki! Sprawdź, jak szkodliwa jest ergotamina i inne toksyny groźnego grzyba

Sporysz to potoczna nazwa przetrwalnika toksycznego grzyba, który pasożytuje na zbożach, a w przypadku spożycia powoduje halucynacje, psychozy i zgony. Objawy zatrucia traktowano dawniej jako tajemniczą chorobę i nazywano „świętym ogniem”. Choć dziś sam sporysz rzadko jest zagrożeniem, wciąż zdarzają się zatrucia i inne powikłania. Zawartą w nim ergotaminę i jej pochodne stosuje się bowiem jako leki – wyjaśniamy więc, na co trzeba uważać!

ZOBACZ KONIECZNIE

WideoŹródło artykułu

Udostępnij