Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Niesamowity fryzjer zmienia strzyżenie w zabawę dla chłopca z autyzmem

Niesamowity fryzjer zmienia strzyżenie w zabawę dla chłopca z autyzmem


Pewna mama zwróciła się ostatnio na Instagram, aby pochwalić się fryzjerem swojego syna, którego nazywa “błogosławieństwem”.

Fryzjer, Ree, zawsze cierpliwie i kreatywnie pracowała z synem LaQuisty Erinny, Jacksonem, który jest na spektrum autyzmu. Ale ostatnio musiała pracować bardzo ciężko, aby utrzymać go w spokoju, ponieważ zapomniał przynieść słuchawki, których zwykle używa podczas strzyżenia.

Fot: YouTube/LaQuista Erinna

“Ona zawsze była tak cierpliwa i miła dla Jack-Jacka” – napisała LaQuista na swoim Instagramie . strona. “Wczoraj to był epicki meltdown. Zwykle muszę zrobić trochę coachingu, aby dostać go w fotelu. Włoży słuchawki i przebrniemy przez to. Wczoraj zapomniał słuchawek i szybko poszło z górki. Nie chciał usiąść na krześle i po prostu się pogubił.”

Na szczęście, jednak, Ree miała kilka dodatkowych sztuczek w rękawie, aby pomóc jej zarządzać zachowaniem Jacksona tego dnia. W genialnym posunięciu, zasugerowała, że fryzura stanie się grą.

“Ree zauważyła jego bluzę z kapturem Super Mario Bros (ma niską obsesję) i powiedziała mu, że musi uratować Mario, upewniając się, że żadne włosy nie dostaną się na niego,” napisała LaQuista. “Obcięła mu włosy, podczas gdy on poruszał się i biegał po sklepie. Jego uśmiech na końcu był bezcenny”.

fot: YouTube/LaQuista Erinna

Poniższe wideo pokazuje sześcioletniego chłopca wyraźnie cieszącego się bieganiem wokół małego salonu fryzjerskiego, podczas gdy Ree goni za nim, obcinając małe kawałki włosów za każdym razem, gdy jest w stanie go dogonić. Mówi do niego przez cały proces, zachęcając go i przypominając mu o grze, aby utrzymać go zaangażowanym.

“Byłam tak poruszona cierpliwością i troską, jaką obdarzono mojego syna, i postanowiłam nagrać. Nie miałam pojęcia, że filmik stanie się viralem i że tak wielu rodziców dzieci ze spektrum sięgnie po mnie, aby podzielić się swoją historią” – mówi LaQuista.

Wideo szybko stało się wirusowe, i to nie bez powodu. Z pewnością nie ma wielu fryzjerów takich jak Ree.

fot: YouTube/LaQuista Erinna

“@expozdcutz (umieść trochę respektu na jej imię) była błogosławieństwem dla mojej rodziny. Kiedy twoje dziecko jest na spektrum, ludzie nie chcą się przejmować” – pisze LaQuista w podpisie wideo.

W dążeniu do zapewnienia, że Ree jest w stanie kontynuować poświęcanie dodatkowego czasu, aby wykonywać wspaniałą pracę dla dzieci ze spektrum, LaQuista rozpoczęła stronę GoFundMe dla niej. Do tej pory strona zebrała około 2800 dolarów.

fot: YouTube/LaQuista Erinna

LaQuista ma nadzieję, że to wideo pomoże podnieść świadomość na temat trudności, jakie wiele osób ze spektrum autyzmu ma z uzyskaniem fryzur i innych podobnych doświadczeń sensorycznych.

“Getting fryzury mogą być przerażające, a nawet traumatyzujące dla osoby z ASD. Pielęgnuje tę relację i zdobywa jego zaufanie. Fryzury nadal są dla Jacka przerażające, ale staramy się, aby były jak najbardziej komfortowe i NIGDY nie zmuszamy go do strzyżenia” – mówi.

Sprawdź poniższe wideo, aby zobaczyć tego bardzo wyjątkowego fryzjera przy pracy!

Source link

Udostępnij