Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Miejskie Inwestowanie Wpływowe: Wpływ na edukację

Miejskie Inwestowanie Wpływowe: Wpływ na edukację


Marc Uy: Jedną z rzeczy, które lubimy robić, jest upewnienie się, że nasze inwestycje są bardzo konkretne – że za każdą inwestycją stoi intencjonalność. Ponieważ dla nas nie chodzi tylko o to, jak wydawane są dolary, ale jakie są rezultaty po wydaniu tych dolarów.?

Matt Norton: Marc, dziękuję, że dołączyłeś do nas dzisiaj. Impact investing obejmuje sferę środowiskową, społeczną i zarządzania – wiem, że skupiasz się na aspekcie edukacyjnym i społecznym. Czy mógłbyś opowiedzieć nam trochę o tym, jak myślisz o edukacji i jak inwestorzy impaktowi mogą to zmienić?

MU: Tak więc, w Stanach Zjednoczonych, mniej więcej 15% wszystkich Amerykanów ma do czynienia z pewnym poziomem ubytku słuchu. A jeśli jesteś dzieckiem, które należy do tej kategorii, może to naprawdę mieć wpływ na twoje akademickie, społeczne i [your] emocjonalne uczenie się, a to może naprawdę wpłynąć na wyniki dziecka. W rezultacie różnica w zatrudnieniu osób słyszących i niesłyszących wynosi około 22,5%.

Tak więc, teraz przychodzi instytucja taka jak Gallaudet University w Waszyngtonie, DC, gdzie są one jedynym liberal arts college na świecie, który jest skoncentrowany specjalnie na pomocy głuchych, niedosłyszących lub głuchoniewidomych społeczności.

W swojej najnowszej ofercie wykorzystują część swojego długu na sfinansowanie akademika dla studentów. I to nie byle jakiego akademika, ale akademika, który był nastawiony na wytyczne dotyczące głuchej przestrzeni. Coś, co zostało opracowane na Uniwersytecie Gallaudet z wytycznymi dotyczącymi głuchej przestrzeni: chodzi o to, aby upewnić się, że środowisko zbudowane jest architektonicznie zorganizowane w sposób, który sprzyja populacji osób głuchych i niedosłyszących.

MN: Edukacja, oczywiście, obejmuje cały zakres, od kiedy jesteś bardzo młody, aż po uniwersytet. Proszę nam opowiedzieć o ciekawej inwestycji, której dokonujecie również w wieku od K do 12 lat.

MU: Według CDC, w 2020 roku, jedno na 54 dzieci zostało zdiagnozowane jako będące na spektrum zaburzeń autystycznych. A to, co wiemy o szkołach podstawowych i średnich, to fakt, że są one źle wyposażone z punktu widzenia zasobów i programu nauczania, aby być w stanie wspierać potrzeby tej populacji.

Tak więc, oto nadchodzi Arizona Autism Charter School, jedyna darmowa i publiczna szkoła dedykowana tej szczególnej populacji. Szkoła zapewnia im wsparcie edukacyjne, którego potrzebują, a którego normalnie nie mogliby uzyskać w systemie szkół publicznych. Tak więc, to co robi Arizona Autism School, szczególnie w programie szkoły średniej, to przygotowanie dzieci do następnego etapu w życiu. Czy będzie to college? Czy będzie to dla nich kariera zawodowa? Cokolwiek by to nie było, dla każdej z tych osób tworzone są programy edukacyjne dostosowane do ich potrzeb, tak aby miały życie po ukończeniu szkoły.

MN: Czyli nie tylko zapewniasz dobre wyniki inwestycyjne. Równocześnie robisz coś dobrego na świecie.

MU: I, dla każdego miejsca, będą one miały swoje własne indywidualne kluczowe wskaźniki wydajności, które są specjalnie skierowane do nich. Ponieważ, jako inwestor, nie miałoby dla mnie sensu stosowanie ogólnych ogólnokrajowych wytycznych, gdy są to kwestie, które wpływają na społeczności, które wpływają na społeczności w każdym stanie, społeczności w każdym regionie. Każda społeczność będzie miała inny zestaw potrzeb.

MN: Więc nierówności edukacyjne to coś, na czym skupiają się inwestorzy wpływu. Czy możesz nam opowiedzieć o inwestycji, której dokonałeś w społeczności o słabo rozwiniętej infrastrukturze?

MU: Jeśli mamy zamiar mówić o edukacji dla dzieci, musimy zająć się faktem, że nie każde dziecko jest w stanie zacząć z tego samego miejsca. Jedną z innych inwestycji, z których byliśmy dumni, była inwestycja w Dallas Independent School District.

To, co Dallas ISD naprawdę próbuje zrobić, to to, że próbują wziąć tę nierówność, która istnieje z ich dziećmi, i próbują dowiedzieć się, co możemy zrobić poza po prostu zapewnieniem im wysokiej jakości edukacji w nowych budynkach szkolnych. A oni mają do czynienia z brakiem bezpieczeństwa mieszkaniowego, brakiem bezpieczeństwa żywnościowego – wszystko nie jest ustawione w taki sposób, aby dzieci mogły być w odpowiednim stanie umysłu, tak aby po wejściu do szkoły, radziły sobie najlepiej jak potrafią.

To, co robi Dallas, to zapewnienie tych usług wraparound poprzez zapewnienie usług w zakresie zdrowia psychicznego, usług prawnych, dostępu do odżywczej żywności, stworzenie bezpiecznej infrastruktury poprzez place zabaw lub domy kultury, aby móc dać tym dzieciom bardziej stabilne środowisko, aby naprawdę spróbować zrobić to, co mogą, aby zmniejszyć te nierówności, które istnieją na długo przed tym, jak dziecko wchodzi do szkoły. Jeśli jesteś w stanie zapewnić to wsparcie w produktywny i skuteczny sposób, to naprawdę daje to dziecku szansę na sukces.Źródło artykułu

Udostępnij