Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Klub Garda Kielce zorganizował zbiórkę pieniędzy dla chłopców chorych na autyzm. Zobacz zdjęcia

Klub Garda Kielce zorganizował zbiórkę pieniędzy dla chłopców chorych na autyzm. Zobacz zdjęcia


Klub Garda zorganizował na kieleckim rynku dla dwóch chłopców: Krzysztofa i Radosława, którzy chorują na autyzm. Wsparcie finansowe jest im potrzebne do zapewnienia im terapii i integracji w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Terapeutyczno – Wychowawczym Dla Dzieci i Młodzieży Z Autyzmem na kieleckim Słowiku. Pomóc można również za pośrednictwem zbiórki i aukcji internetowych.

– Dołączyliśmy do tej akcji ze względu na Europejski Tydzień Autyzmu i chęć pomocy Ośrodkowi Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Terapeutyczno – Wychowawczemu Dla Dzieci i Młodzieży Z Autyzmem na kieleckim Słowiku. Jako osoby związane ze sportem zdajemy sobie sprawę z tego, ile znaczy życie dla każdego sportowca. Każdy dba o siebie i wie, jak taki dzieciak potrzebuje tej pomocy. Zbiórka ma na celu wsparcie Krzysia i Radka, którzy do 24 roku życia mogli być w ośrodku i byli tam finansowani. Po skończeniu 24 lat nie są już objęci tym wsparciem i potrzebuję pomocy finansowej. Nie przechodzimy obok tego obojętnie i mamy nadzieję że inni do nas dołączą – powiedział nam Mateusz Lurzyński, prezes klubu Garda Kielce.

Wesprzeć chłopców można również za pomocą zbiórki internetowej oraz aukcji online. Klub Garda Kielce wystawił do licytacji specjalny voucher.

– Przyłączając się do akcji, pomagasz dwóm młodym chłopakom z autyzmem i ich rodzinom, dla których skończyło się systemowe wsparcie z powodu ukończenia 24 lat życia. Wszystkie zebrane pieniądze będą przeznaczone na sfinansowanie ich pobytu w specjalistycznej placówce Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział Kielce. Zapytacie – kim jesteśmy? Na pewno nie anonimowi, można nas znaleźć i odwiedzić na kieleckim Słowiku przy Krakowskiej 360. ORETW w dacie utworzenia (2003 rok) był pierwszym w regionie specjalistycznym ośrodkiem dla dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu. Nieco później powstało Przedszkole „Słowicza Ferajna” i Szkoła Podstawowa „Droga do sukcesu”. Nadal jesteśmy jakościowo najlepsi w tej części Polski – czytamy w opisie zbiórki na portalu facebook.com (szczegóły i licytacje znajdziecie tutaj).

Chłopcy ze względu na zaburzenia ze spektrum autyzmu, mają utrudniony kontakt społeczny. Z powodu swojego wieku nie mogą już uczęszczać do placówek oświatowych. Pozostając w domu pozbawieni są terapii i integracji. Poczynione przez rodziców próby zapisania ich do placówek dla osób niepełnosprawnych nie powiodły się ze względu na brak miejsc, lecz częściej brak wyspecjalizowanej w kierunku autyzmu kadry. To problem systemu, nie tylko lokalny. Radosław i Krzysztof przez lata uczęszczali do ORETW KTA O/Kielce „na Słowiku”, gdzie realizowali obowiązek nauki. Wiodącą metodą terapii była Stosowana Analiza Zachowania, przynosząca widoczne efekty. Obecnie z powodu przerwania ciągłości oddziaływań następuje regres nabytych umiejętności.

WideoŹródło artykułu

Udostępnij