Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Fryzjer odmówił obcięcia włosów 5-latkowi z autyzmem. Teraz jego mama domaga się zmian

Fryzjer odmówił obcięcia włosów 5-latkowi z autyzmem. Teraz jego mama domaga się zmian


Matka pięcioletniego chłopca ze spektrum autyzmu naciska na szkolenie wrażliwości, które ma być wymagane dla fryzjerów po tym, jak twierdzi, że salon fryzjerski Great Clips odrzucił jej syna z powodu jego zaburzenia.

Gloria Gonzales, z Brownstown Township, Michigan, mówi, że jej syn miał meltdown w salonie fryzjerskim przed rozpoczęciem jego fryzury.

„On ma bardzo wysoki krzyk, a kiedy nie chce czegoś zrobić, muszę zabrać go z poziomu 10 do poziomu 5, a następnie z 5 do 3”, mówi Gloria.

Fot: Adobe Stock/Randy Hines

Ale zamiast dać Glorii trochę przestrzeni, by mogła uspokoić syna, fryzjerka podeszła do niej i kazała jej odejść.

„Nie pozwoliła mu usiąść. Nie dała mu szansy na uspokojenie się. Po prostu bezczelnie powiedziała mi, że nie obetnie mu włosów” – wspomina Gloria.

That Great Clips Manager franczyzy location zaprzeczył, że odmowa miała coś wspólnego z autyzmem chłopca, mówiąc zamiast tego, że to tylko jego zachowanie było problemem. To, z czego kierownik mógł nie zdawać sobie sprawy, to fakt, że załamanie nerwowe w autyzmie nie jest tym samym, co „złe zachowanie” lub napad złości.

Fot: Adobe Stock/Tomsickova

Pięcioletni syn Glorii był już dwukrotnie strzyżony w tym samym salonie Great Clips. Mówi, że zawsze byli w stanie pracować z nim i jego wrażliwością sensoryczną.

„Wiele razy w przeszłości z moimi innymi dziećmi, ponieważ mam trzech chłopców, siedziałam na krześle, a oni siedzieli mi nawet na kolanach. Ale to było jawne 'Nie obetnę mu włosów’. Żadnych „czy”, „i”, czy „ale”. To było rażące, „nie,” Gloria mówi.

Teraz Gloria naciska na Great Clips, aby wymagać szkolenia w zakresie wrażliwości dla wszystkich swoich pracowników w lokalizacjach w całym kraju.

Fot: Adobe Stock/Victor

„Mój syn jest autystyczny, ale jest człowiekiem i ludzie muszą zdać sobie sprawę, że jest człowiekiem. Tam [are] autystyczni ludzie wszędzie, a my musimy mieć tę cierpliwość, tę łaskę i to szkolenie. Nie chcę od Great Clips niczego poza szkoleniem”.

Właściciel franczyzy, Arun Gupta, wydał to oświadczenie:

„Jestem dumny, że mogę powitać wszystkich klientów w moich salonach. Wydarzenie, które miało miejsce ostatnio w moim salonie w Brownstown było niefortunnym przypadkiem błędnej komunikacji. Wyciągnęliśmy rękę do rodziny i z zadowoleniem przyjęlibyśmy możliwość ponownego przyjęcia ich w naszym salonie w przyszłości.”

Jak na razie nie ma słowa na temat tego, czy Great Clips będzie rozważał wprowadzenie jakichkolwiek zmian w odpowiedzi na prośbę Glorii.Source link

Udostępnij