Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Badania nad autyzmem

Circular Reasoning i The Question of Profound Quadrilaterality:


A Statement on the Nature of Shapes by an Autistic Adult.

Bev Harp
www.facebook.com/squawkers.mccaw

Kliknij obrazek, aby powiększyć

Infografika zatytułowana Rozumowanie kołowe i kwestia głębokiej czworokątności. Wypowiedź na temat natury kształtów autorstwa dorosłej osoby z autyzmem.  Obraz niebieskiego (regularnego) prostokąta. Podtytuł: This is a quadrilateral. Tekst: Nazywamy go czworokątem, ponieważ ma cztery boki. To wszystko, co jest wymagane. Tak się składa, że ten również jest prostokątem. Cztery boki = czworokąt + 4 kąty proste = prostokąt.  Tytuł: To też są czworokąty. Obrazy równoległoboku, kwadratu i trapezu z definicjami. Równoległobok: cztery boki = czworokąt + przeciwległe boki równoległe. Kwadrat: cztery boki = czworokąt + 4 równe boki i 4 kąty proste = kwadrat. Trapez: cztery boki = czworokąt + 2 boki równoległe = trapez.  Podtytuł: Quadrilaterals. Obrazy równoległoboku, prostokąta, trapezu i kwadratu. Tekst: Każdy z tych kształtów jest czworokątem. Żaden z tych kształtów nie jest bardziej czworokątny niż pozostałe. Spełnienie innych warunków nie zmienia faktu, że kształt jest czworokątem.  Brak napisu. Można by pomyśleć, że kwadrat lepiej oddaje istotę czworokąta niż trapez. Możesz nawet myśleć o kwadracie jako "dogłębnie czworokątny." Ale byłbyś w błędzie.  Podtytuł: Istnieje grupa kształtów, która chciałaby zmienić definicję czworokąta. Obraz 5 okręgów i trapezu. Jedno koło mówi, "Ten nawet nie jest prostokątny!" Trapez jest myślący, "Okrężna logika?"  Podtytuł: Ten prostokąt przedstawia osobę autystyczną. Tekst: Osobę nazywa się autystyczną, gdy ma różnice społeczne/komunikacyjne oraz potrzebę identyczności lub powtarzalności w stopniu, który wpływa na główne czynności życiowe. Obraz prostokąta z napisem "autystyczny."  Podtytuł: Te czworokąty również przedstawiają osoby autystyczne. Obrazek przedstawia równoległobok, kwadrat i trapez. Na równoległoboku napisano. "autystyczny + ADHD + lęk + zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Kwadrat mówi "autystyczny + niepełnosprawność intelektualna + epilepsja. Trapez mówi "autystyczny + depresja + PTSD. Tekst: Każda osoba ma współwystępujące schorzenia. Różnią się one w zależności od osoby autystycznej. Współwystępujące warunki nie są częścią definicji autyzmu. Nie mogą one uczynić osoby bardziej lub mniej autystycznej.  Podtytuł: Czy wiesz, że? Tekst: Precyzyjne definicje i logika to potrzeby dostępu dla wielu z nas. Byłbym bardzo szczęśliwy, gdybym przestał się spierać o definicję autyzmu, ale nie mogę, dopóki moje potrzeby dostępu nie zostaną zaspokojone. Jeśli musisz, pomyśl o tym jako o ułatwieniu.  Osoby niepełnosprawne zasługują na dostęp do wsparcia, którego potrzebują, czy to z powodu autyzmu, czy współwystępujących schorzeń. Ale kwadraty nie są bardziej czworoboczne niż trapezy. Nie ma czegoś takiego jak "głęboki autyzm."

Opis obrazu: Infografika pod tytułem Rozumowanie kołowe i kwestia głębokiej czworokątności. Wypowiedź na temat natury kształtów autorstwa dorosłej osoby z autyzmem.

Obraz niebieskiego (regularnego) prostokąta. Podtytuł: This is a quadrilateral. Tekst: Nazywamy go czworokątem, ponieważ ma cztery boki. To wszystko, co jest wymagane. Tak się składa, że ten również jest prostokątem. Cztery boki = czworokąt + 4 kąty proste = prostokąt.

Tytuł: To też są czworokąty. Obrazy równoległoboku, kwadratu i trapezu z definicjami. Równoległobok: cztery boki = czworokąt + przeciwległe boki równoległe. Kwadrat: cztery boki = czworokąt + 4 równe boki i 4 kąty proste = kwadrat. Trapez: cztery boki = czworokąt + 2 boki równoległe = trapez.

Podtytuł: Quadrilaterals. Obrazy równoległoboku, prostokąta, trapezu i kwadratu. Tekst: Każdy z tych kształtów jest czworokątem. Żaden z tych kształtów nie jest bardziej czworokątny niż pozostałe. Spełnienie innych warunków nie zmienia faktu, że kształt jest czworokątem.

Brak podtytułu. Można by pomyśleć, że kwadrat lepiej oddaje istotę czworokąta niż trapez. Można nawet pomyśleć o kwadracie jako o “głęboko czworokątnym”. Ale byłbyś w błędzie.

Podtytuł: Jest pewna grupa kształtów, która chciałaby zmienić definicję czworokąta. Obraz 5 okręgów i trapezu. Jedno z kół mówi: “Ten nawet nie jest prostokątny!”. Trapez myśli: “Okrągła logika?”.

Podtytuł: Ten prostokąt przedstawia osobę autystyczną. Tekst: Osobę nazywa się autystyczną, gdy ma różnice społeczne/komunikacyjne i potrzebę identyczności lub powtarzalności w stopniu, który wpływa na główne czynności życiowe. Obraz prostokąta z napisem “autystyczny”.

Podtytuł: Te czworokąty również reprezentują osoby autystyczne. Obraz pokazuje równoległobok, kwadrat i trapez. Na równoległoboku napisano “autystyczny + ADHD + lęk + zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Kwadrat mówi “autystyczny + niepełnosprawność intelektualna + epilepsja. Na trapezie napisano “autystyczny + depresja + PTSD. Tekst: Każda osoba ma współwystępujące schorzenia. Są one różne u różnych osób z autyzmem. Współwystępujące warunki nie są częścią definicji autyzmu. Nie mogą one uczynić danej osoby bardziej lub mniej autystyczną.

Podtytuł: Czy wiesz, że? Tekst: Dokładne definicje i logika są dla wielu z nas potrzebami dostępu. Byłbym bardzo szczęśliwy, gdybym przestał się spierać o definicję autyzmu, ale nie mogę, dopóki moje potrzeby dostępu nie zostaną zaspokojone. Jeśli musisz, pomyśl o tym jako o dostosowaniu.

Osoby niepełnosprawne zasługują na dostęp do wsparcia, którego potrzebują, czy to ze względu na autyzm, czy na współwystępujące schorzenia. Ale kwadraty nie są bardziej czworoboczne niż trapezy. Nie ma czegoś takiego jak “głęboki autyzm”.Źródło

Udostępnij