Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Ciche Godziny w Galerii Dębickiej Dębica

Ciche Godziny w Galerii Dębickiej Dębica


Galeria Dębicka wprowadza udogodnienia dla osób ze spektrum autyzmu. W każdy wtorek miesiąca w godzinach 15:00 – 17:00 będą obowiązywały Ciche Godziny – na pasażach, w częściach wspólnych oraz lokalach, które wyrażą na to zgodę.

Akcja jest wynikiem zainteresowania Galerii Dębickiej i troski w stosunku do osób mających trudności w przetwarzaniu zewnętrznych bodźców związanych z obrazem i fonią. Miejsca przyjazne sensorycznie cieszą się coraz większą popularnością w Polsce i na świecie. Pomagają w integracji społecznej oraz przeciwdziałają izolacji osób z autyzmem w społeczeństwie w jakim żyją. Poprzez zmiany, jakie zostaną wprowadzone, Galeria Dębicka stanie się miejscem bardziej przyjaznym do robienia zakupów, korzystania z kultury oraz spotkań towarzyskich.

Co wyróżnia Galerię przyjazną sensorycznie?
✓ muzyka na pasażach (w lokalach) jest wyłączona/przyciszona,
✓ światło na pasażach (w lokalach) jest przyciemnione,
✓ ekspozycje są częściowo wygaszone,
✓ ekrany reklamowe są wyłączone,
✓ komunikaty reklamowe nie są emitowane.

Galeria zachęcamy wszystkich najemców do przyłączenia się do akcji oraz rozważenia zastosowania powyższych działań w swoich lokalach, w każdy wtorek w godzinach 15:00 – 17:00. Lista lokali, które wyrażą chęć przystąpienia do akcji, będzie dostępna na stronie www Galerii Dębickiej i pozostanie cały czas otwarta. Sklepy przyjazne sensorycznie zostaną oznaczone specjalną naklejką.

Program Ciche Godziny w Galerii Dębickiej powstał we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm, ze szczególnym wsparciem merytorycznym Katarzyny Pęczak – psychologa, psychoterapeuty i szkoleniowca z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami ze spektrum autyzmu oraz osobami niepełnosprawnymi. Dodatkowo, personel Galerii Dębickiej zostanie odpowiednio przeszkolony pod kątem pomocy osobom ze szczególną wrażliwością sensoryczną.

Informacja Galerii Dębickiej

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Ciche Godziny w Galerii Dębickiej. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku „zgłoś”.Źródło artykułu

Udostępnij