Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Autyzm i joga. Harmonia ciała, ducha i umysłu

Autyzm i joga. Harmonia ciała, ducha i umysłu– Gdyby nie autyzm, ja bym w ogóle nie zajęła się jogą. Mój syn ma zespół Aspergera i w którymś momencie zaczęliśmy szukać pewnych kierunków rehabilitacji. Gdzie w tym wszystkim autyzm się znajduje? Joga pomaga nam w modyfikowaniu, w zmianie naszej samoświadomości – ciała, umysłu, a również pomaga w tworzeniu relacji z otaczającym nas światem. Relacji społecznych z innymi ludźmi, ale też z innymi stworzeniami – mówi w rozmowie z Mateuszem Różańskim Sylwia Grzelakowska-Chojecka, magister pedagogiki, instruktor jogi, mama dorosłego syna z zespołem Aspergera, związana z Fundacją na Rzecz Rodzin Dotkniętych Autyzmem FuRDA.


Posłuchaj podcastu – rozmowy z Sylwią Grzelakowską-ChojeckąTranskrypcja podcastu – rozmowy z Sylwią Grzelakowską-Chojecką.


Cykl podcastów „Z każdym o wszystkim”


Rozmowy na tematy kontrowersyjne, budzące emocje, ale przede wszystkim ciekawe i ważne dla każdego. Goście Mateusza Różańskiego, dziennikarza magazynu „Integracja” i portalu Niepelnosprawni.pl, łamią tabu i pokazują rzeczywistość daleką od stereotypów. Dzielą się swoją wiedzą, a trudne często doświadczenia potrafią przekuć w działania, dzięki którym świat staje się choć trochę lepszy. Do tej pory w ramach cyklu ukazały się:

Źródło artykułu

Udostępnij