Autyzmnews.pl

Informacje, badania, aktualności o autyzmie

Aktualności

Przeworsk. Samotna matka mieszka w trudnych warunkach. Czy miasto pomoże?

Przeworsk. Samotna matka mieszka w trudnych warunkach. Czy miasto pomoże?


Do naszej redakcji z prośbą o pomoc zwróciła się Bogusława Skiba z Przeworska. Kobieta wychowująca samotnie cierpiącego na autyzm syna, mieszka w lokalu socjalnym, który wymaga natychmiastowego remontu. Właściciel lokalu twierdzi, że za obecny stan mieszkania odpowiedzialna jest jego lokatorka.

Pani Bogusława mieszka w lokalu socjalnym należącym do Przeworskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Tuż pod dachem bloku nr 4 przy ul M.C. Skłodowskiej w Przeworsku ma do dyspozycji niewielki aneks kuchenny z łazienką oraz pokój. Do ogrzewania mieszkania służy piec węglowy tzw. „Koza”. Pani Bogusława obawia się go używać, ponieważ jej zdaniem urządzenie jest nieszczelne, powoduje zadymienie mieszkania a nawet grozi pożarem.

W poniedziałek lokal leżący w bloku przy ul. M.C. Skłodowskiej w Przeworsku odwiedziła komisja mieszkaniowa tamtejszego urzędu miasta.

– W końcu doczekałam się wizyty komisji. Urzędnicy potwierdzili moje zastrzeżenia, co do mieszkania i stwierdzili, że jest w nim zimno oraz, że się wytworzył grzyb i pleśń – opowiada Bogusława Skiba. – Wychowuję samotnie jedenastoletniego syna chorego na autyzm i uważam, że dziecko nie powinno mieszkać w takich warunkach. Już od kilku lat staram się o zmianę mieszkania jednak za każdym razem jestem odsyłana z kwitkiemŹródło artykułu

Udostępnij